Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Marius Stan contraatacă:** „Timișoara, ca-n epoca sclavagistă!”

Marius Stan contraatacă:** „Timișoara, ca-n epoca sclavagistă!”

„Să-și plătească jucătorii și apoi să vorbească de alții!" Astfel și-a început ieri Marius Stan, șeful Oțelului, contraatacul după ce, în ultimele zile, clubul pe care îl conduce a fost ținta mai multor săgeți otrăvite lansate de Marian Iancu. „De ce credeți că jucătorii Timișoarei nu se duc la comisii pentru a-și cere banii? Din dragoste pentru club? Aiurea, au semnat fără să știe clauze prin care li se interzice acest lucru. La Timișoara e ca-n epoca sclavagistă", a punctat președintele gălățenilor, care n-a uitat nici de FC Vaslui. „Porumboiu să spună de ce Gaz Metan și Brăneștiul au jucat ca dracii cu noi, și e foarte bine, că asta e competiția, dar cu ei au avut echipele gripate! Abia apoi să vorbească despre arbitri. Cel de Sus nu doarme și de aceea a luat un autogol stupid la Ploiești în minutul 94", a mai spus dunăreanul. Nici Gabriel Cânu, căpitanul Vasluiului, n-a scăpat de tunul lui Marius Stan după ce i-a înjurat pe „oțelari" pe Facebook. „Comportament de cioban! Să-i fie rușine măgarului!". Marian Iancu a replicat: „Da
Marius Stan contraatacă:** "Timișoara, ca-n epoca sclavagistă!"

„Să-și plătească jucătorii și apoi să vorbească de alții!”
Astfel și-a început ieri Marius Stan, șeful Oțelului, contraatacul
după ce, în ultimele zile, clubul pe care îl conduce a fost ținta
mai multor săgeți otrăvite lansate de Marian Iancu.

„De ce credeți că jucătorii Timișoarei nu se duc la comisii
pentru a-și cere banii? Din dragoste pentru club? Aiurea, au semnat
fără să știe clauze prin care li se interzice acest lucru. La
Timișoara e ca-n epoca sclavagistă”, a punctat președintele
gălățenilor, care n-a uitat nici de FC Vaslui. „Porumboiu să spună
de ce Gaz Metan și Brăneștiul au jucat ca dracii cu noi, și e
foarte bine, că asta e competiția, dar cu ei au avut echipele
gripate! Abia apoi să vorbească despre arbitri. Cel de Sus nu
doarme și de aceea a luat un autogol stupid la Ploiești în minutul
94”, a mai spus dunăreanul. Nici Gabriel Cânu, căpitanul
Vasluiului, n-a scăpat de tunul lui Marius Stan după ce i-a înjurat
pe „oțelari” pe Facebook. „Comportament de cioban! Să-i fie rușine
măgarului!”.

Marian Iancu a replicat: „Dacă la Galați jucătorii au contracte
de 2.000-3.000 de euro lunar, la Timișoara media este de 15.000 de
euro. Dacă el crede că jucătorii pot pleca atât de ușor de la
asemenea contracte, atunci pot spune că e lipsă de experiență. Are
însă experiență în jocuri de culise, la ceea ce a învățat din
vechea Cooperativă”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]