Magicianul Wesley!

3 apr 2010 61 afişări Comentează şi tu Liga 1
Magicianul Wesley! LIVE TEXT Vaslui - Alba Iulia 2-0! Wesley reuşeşte "dubla"! 5 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/5808331/6/zoom7956-resize.jpg

FC Vaslui a obţinut a patra victorie consecutivă în Liga 1 şidemonstrează, încă o dată, că este o pretendentă serioasă latitlu.

Elevii lui Lăcătuş au început modest partida cu Unirea Alba Iulia,făcând o primă repriză ştearsă. Singura mare ocazie la poarta luiRotaru a venit în minutul 45, dar Costin nu a nimerit ţinta. Departea cealaltă, oaspeţii s-au mulţumit să se apere departe depropriul careu, iar jocul tactic le-a ieşit de minune.

CLICK AICIPENTRU COMENTARIUL LIVE TEXT ALPARTIDEI

"Fiara" şi-a mustrat serios jucătorii la pauză, iar aceştia auintrat pe teren mult mai decişi. Wesley a înscris la numai douăminute de la reluare şi a uşurat serios misiunea gazdelor.Vasluienii au prins aripi şi i-au sufocat pe cei din Alba Iulia cuun pressing agresiv, care a dat roade, gazdele având mai mereuposesia. Acelaşi Wesley a făcut 2-0, după ce a reluat cu capul ocentrare perfectă a lui Milisavljevic. Elanul gazdelor s-a opritaici, elevii lui Lăcătuş preferând să conserve avantajul celor douăgoluri. Wesley pune cireaşa pe tort, reuşind hat-trick-ul înultimele minute, după un corner executat de Sânmărtean.

Vasluiul câştigă fără emoţii şi după victoriile cu Rapid şiTimişoara arată că ştie să joace şi contra echipelor mici, lucrucare ar putea cântări decisiv în lupta pentru titlu.

FCVASLUI: Kuciak - Milanov, Gladstone, Zubar,Akakpo - Gheorghiu, R. Costin, Farkas, Milisavljevic - Wesley,Costly

rezerve: Hăisan, Balaur, R. Neagu, Zmeu, L.Sânmărtean, Delgado

UNIREA ALBA IULIA:Rotaru - Poverlovic, DeSousa, Vujadinovic, Bucurică - Olah, Dâlbea, Varga, Fl. Dan - EnzoBruno, Bălţoi

rezerve: Cernea, Kanyuka, R. Stancu, Selagea,Vitinha, Veljovic, S. Rădoi