„Mă bucur că echipa mea de suflet merge în Europa”

Dan Petrescu are două motive de bucurie după remiza cu Steaua. Unirea Urziceni a cucerit titlul de campioană, iar formația din Ghencea a obținut biletele pentru Europa League. "Sincer, este un miracol, de ce să nu recunoaștem? Nu a fost o tactică de-a noastră, să spunem tot timpul că nu ne batem la titlu. Noi chiar nu credeam că putem să câștigăm. Mă bucur să și Steaua merge în Europa după acest rezultat, deoarece rămâne echipa mea de suflet. Rezultatul acesta este al tuturor băieților! Acest titlu se datorează în primul rând jucătorilor, în al doilea rând conducerii, și abia mai apoi mie", a declarat Dan Petrescu la gsptv.
"Mă bucur că echipa mea de suflet merge în Europa"

Dan Petrescu are două motive de bucurie după remiza cu Steaua. Unirea Urziceni a cucerit titlul de campioană, iar formația din Ghencea a obținut biletele pentru Europa League.

"Sincer, este un miracol, de ce să nu recunoaștem? Nu a fost o tactică de-a noastră, să spunem tot timpul că nu ne batem la titlu. Noi chiar nu credeam că putem să câștigăm. Mă bucur să și Steaua merge în Europa după acest rezultat, deoarece rămâne echipa mea de suflet. Rezultatul acesta este al tuturor băieților! Acest titlu se datorează în primul rând jucătorilor, în al doilea rând conducerii, și abia mai apoi mie", a declarat Dan Petrescu la gsptv.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]