Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „M-a sunat cu patru etape înainte de final și mi-a oferit un contract!”. Un fost secund al naționalei a fost dorit de Gigi Becali la FCSB

„M-a sunat cu patru etape înainte de final și mi-a oferit un contract!”. Un fost secund al naționalei a fost dorit de Gigi Becali la FCSB

Ionuț Badea (43 de ani) a dezvăluit că a fost la un pas de a antrena FCSB. Se întâmpla în anul 2010, când patronul actualei vicecampioane, Gigi Becali, l-a contactat pe antrenorul cu trecut dinamovist, dar "negocierile" au picat:
"M-a sunat cu patru etape înainte de final și mi-a oferit un contract!". Un fost secund al naționalei a fost dorit de Gigi Becali la FCSB

Ionuț Badea (43 de ani) a dezvăluit că a fost la un pas de a antrena FCSB. Se întâmpla în anul 2010, când patronul actualei vicecampioane, Gigi Becali, l-a contactat pe antrenorul cu trecut dinamovist, dar „negocierile” au picat. Totul s-a întâmplat în umră cu 9 ani.

„S-a întâmplat în 2010, când eram la Internațional Curtea de Argeș. Dar n-a fost practic un refuz, pentru că pe mine mă interesează orice ofertă. Cu patru etape înainte de a se termina campionatul m-a sunat domnul Becali, dar conform regulamentului nu aveam voie să vorbesc cu un alt președinte de club.

Discuția a fost ceva de genul ”da’, ce, trebuie să-i propun patronului tău un contract pentru tine?”. I-am spus că nu, că trebuie să discute cu mine, dar doar după terminarea campionatului. Dânsul mi-a replicat: ”Da, da, e destul de corect. Hai că te sun într-o oră și jumătate, pentru că urma să intre într-o emisiune”. Dar, n-a mai sunat ulterior”, a spus Ionuț Badea, citat de Digi Sport.

Ionuț Badea și-a început cariera de antrenor la Argeș Pitești, în 2007, apoi a mai trecut pe la Internațional Curtea de Argeș, Pandurii, Universitatea Cluj, FC Brașov, Oțelul și Pandurii Târgu Jiu. Acesta a fost și secundul echipei naționale între 2014 și 2017.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]