Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Lupescu: „Dacă reușim să câștigăm**, aș prefera ca Bosnia să nu fie dezafiliată”

Lupescu: „Dacă reușim să câștigăm**, aș prefera ca Bosnia să nu fie dezafiliată”

Ionuț Lupescu este optimist înaintea meciului de sâmbătă cu Bosnia, meci decisiv pentru calificarea României la CE 2012. Adversarii României ar putea fi excluși de la 1 aprilie din toate competițiile organizate de UEFA, iar federația ar urma să fie dezafiliată dacă bosniacii nu vor face ceva în legătură cu împărțirea șefiei forului, care în prezent se face pe criterii rasiale.
Lupescu: "Dacă reușim să câștigăm**, aș prefera ca Bosnia să nu fie dezafiliată"

Ionuț Lupescu este optimist înaintea meciului de sâmbătă cu
Bosnia, meci decisiv pentru calificarea României la CE 2012.
Adversarii României ar putea fi excluși de la 1 aprilie din toate
competițiile organizate de UEFA, iar federația ar urma să fie
dezafiliată dacă bosniacii nu vor face ceva în legătură cu
împărțirea șefiei forului, care în prezent se face pe criterii
rasiale.

„Dacă va fi dezafiliată Bosnia, pierd toate meciurile. Dacă
reușim să batem în Bosnia, aș prefera să nu-i dezafilieze. Automat,
punctele s-ar duce și către celelalte competitoare. Asta nu e o
temă importantă pentru jucători. Se gândesc doar cum să ia toate
punctele.

E greu de spus cum va arăta echipa cu Mutu. Lucrurile merg mai
bine. Goian, Cociș și Mutu au marcat, dar mai mulți jucători au
probleme la echipele lor de club. Sunt foarte importante
următoarele trei meciuri, cele cu Bosnia și cel cu
Luxemburg”, a declarat Ionuț Lupescu la Fanatik Show.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]