„Lordul” își acuză propriii fotbaliști:** „Îi suspectez de blat pe jucătorii străini! Nici handbaliștii nu dau atât de bine cu mâna”

După ce a eliminat CFR-ul în Cupa României, Gloria Bistrița a capotat în fața elevilor lui Cîrțu, în campionat. Bistrițenii au pierdut la scor de neprezentare pe teren propriu, iar președintele Gloriei, Jean Pădureanu, își acuză proprii jucători de non-combat. "Ar trebui întrebați cei de la CFR Cluj. Personal, nu știu nimic. Dacă aș ști, și le-aș fi spus jucătorilor, să mă dea în gât. La penalty e problemă, o să-i atrag atenția lui Szukala că mai are un an și jumătate de contract cu Gloria. Va îmbătrâni pe tușă sau să vină cu 3 milioane de euro să devină liber. La penalty, atunci mi-a căzut fisa. Nici handbaliștii nu dau cu mâna atât de bine! Nu vreau să explic mai mult. Pe jucătorii străini îi suspectez de blat. Din iarnă fac o echipă de români! Am pățit și eu ce au pățit mulți conducători", a spus Jean Pădureanu la gsptv.
"Lordul" își acuză propriii fotbaliști:** "Îi suspectez de blat pe jucătorii străini! Nici handbaliștii nu dau atât de bine cu mâna"

După ce a eliminat CFR-ul în Cupa României, Gloria Bistrița a
capotat în fața elevilor lui Cîrțu, în campionat.

Bistrițenii au pierdut la scor de neprezentare pe teren propriu,
iar președintele Gloriei, Jean Pădureanu, își acuză proprii
jucători de non-combat. Cel intrat în vizorul „Lordului” este
fundașul Szukala, care a comis un penalty la scorul de 0-0. Chiar
dacă Albuț a intervenit salvator la execuția lui Cadu, Pădureanu nu
îl iartă pe stopper-ul său.

„Ar trebui întrebați cei de la CFR Cluj. Personal, nu știu
nimic. Dacă aș ști, și le-aș fi spus jucătorilor, să mă dea în gât.
La penalty e problemă, o să-i atrag atenția lui Szukala că mai are
un an și jumătate de contract cu Gloria. Va îmbătrâni pe tușă sau
să vină cu 3 milioane de euro să devină liber. La penalty, atunci
mi-a căzut fisa. Nici handbaliștii nu dau cu mâna atât de bine! Nu
vreau să explic mai mult. Pe jucătorii străini îi suspectez de
blat. Din iarnă fac o echipă de români! Am pățit și eu ce au pățit
mulți conducători
„, a spus Jean Pădureanu la gsptv.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]