Legea braziliană: CS Mioveni - FC Vaslui 0-5! Wesley înscrie un hat-trick, Adailton doar o "dublă"

3 oct 2011 4374 afişări Comentează şi tu Liga 1
Legea braziliană: CS Mioveni - FC Vaslui 0-5! Wesley înscrie un hat-trick, Adailton doar o "dublă" LIVE TEXT CS Mioveni - FC Vaslui 0-5! Wesley înscrie un hat-trick, Adailton doar o "dublă" 9 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/8834201/2/caseta-mioveni.jpg

Cu Hizo în tribună, vasluienii au venit la Mioveni cu un singur gând, să câştige cele trei puncte şi să se apropie de Dinamo în clasament. Iar Wesley şi Adailton au făcut show marcând de trei, respectiv două ori pentru un 5-0 categoric.

"Dulăul" a trimis pe teren "tripleta magică", Adailton, Wesley, Sânmărtean, care a rezolvat câştigătoarea meciului în 25 de minute. Wesley a fost din nou decisiv, reuşind să marcheze trei goluri şi l-a depăşit pe albanezul Demollari, fiind cel mai bun marcator străin din Liga I. Golul doi reuşit de Wesley a fost o adevărată bijuterie: brazilianul a deviat mingea cu călcâiul din şase metri, după o pasă de la Sânmărtean. Show-ul a fost completat de Adailton cu o dublă. În minutul 81, când a fost schimbat cu Buhăiescu, Wesley a fost aplaudat în picioare de întreg stadionul din Mioveni.

Marius Avram, aflat la primul joc după arestarea tatălui său, a arbitrat bine partida, fără a arăta că e afectat de cele întâmplate.