Julio Baptista, demolat după primele minute în Liga 1: ”N-are nimic, nici viteză, nici alergare”. Ce a spus Panduru despre atacantul CFR-ului

26 aug 2018 14590 afişări Comentează şi tu Liga 1

Poate cel mai mare nume care a jucat vreodată în Liga 1, Julio Baptista a debutat duminică seară la CFR Cluj în egalul din deplasare, 0-0 la Mediaş. Fotbalistul de 36 de ani a avut o evoluţie ştearsă, normală pentru perioada lungă de pauză pe care a avut-o înainte de a ajunge în Gruia. La finalul partidei, Basarab Panduru a comentat în stilul caracteristic apariţia lui Baptista.

Julio Baptista a jucat cum am jucat şi eu la 16 ani după ce m-am lăsat. Serios, am jucat cu Generaţia de Aur recent şi tot aşa am jucat. Dar ai speranţe că poate să revină, fiind un jucător cu multe meciuri în spate. Dar deocamdată n-are nimic din ce trebuie să aibă nici măcar pentru Liga 1. Nici viteză, nici alergare!”, a spus Panduru la TelekomSport.