Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » ‘Jucătorilor nu le-a căzut bine plecarea lui Piți’

‘Jucătorilor nu le-a căzut bine plecarea lui Piți’

Cearta dintre Gigi Becali și Victor Pițurcă și demisia ultimului au dat Ghencea peste cap. Fanii au încercat să-l facă pe Piți să se răzgândească, dar nu au reușit și acum sunt supărați pe Becali. Patronul încearcă să convingă acum oamenii că fostul selecționer a avut niște pretenții mai mult decât exagerate.
'Jucătorilor nu le-a căzut bine plecarea lui Piți'

Cearta dintre Gigi Becali și Victor Pițurcă și demisia ultimului
au dat Ghencea peste cap.

Fanii au încercat să-l facă pe Piți să se răzgândească, dar nu au
reușit și acum sunt supărați pe Becali. Patronul încearcă să
convingă acum oamenii că fostul selecționer a avut niște pretenții
mai mult decât exagerate.

Eugen Neagoe și-a dat și el demisia, alături de alți oameni din
staff-ul încropit de Piți și spune că acest lucru nu a fost deloc
bun pentru moralul jucătorilor. „Nu le-a căzut bine
jucătorilor. Deocamdată nu se pune problema revenirii în Ghencea.
Nu puteam să rămân eu după ce a plecat victor Pițurcă”
, a
spus Neagoe.

„M-ar
fi tentat să rămân la Steaua”

„Pițurcă a fost deranjat de acele apariții de miercuri
ale domnului Becali la TV. A fost deranjat de acele declarații date
despre Tătărușanu, despre câștigarea Europa League sau despre
faptul că la Brașov va fi 2-0 la pauză. Exista o înțelegere să nu
se facă astfel de declarații. M-ar fi tentat să rămân la Steaua
împreună cu echipa alături de care am plecat la drum, dar singur
nu. S-ar putea ca și domnul Pițurcă să facă o conferință de presă.
Nu mai putem continua ce am început în urmă cu câteva luni. Cred că
în cele trei etape s-a văzut o schimbare în bine a echipei, dar nu
știu ce va fi în continuare. Este foarte greu să spui la plecare că
nu te mai interesează, după ce te-ai atașat de un grup. Pițurcă nu
a spus nimănui să nu plece de la Steaua. Când eram în birou mi-a
zis: „Eugene, trebuie să-ți spun ceva. Stai, că nu-ți spun să
rămâi. Vreau doar să mergi tu cu echipa la Brașov. Nu vreau să-i
lăsăm pe băieți singuri”.”,
a declarat Neagoe la
Sport.ro.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]