La finele partidei terminate la egalitate de Oțelul Galați cu FC Timișoara, antrenorul oțelarilor a fost destul de dezamăgit. Petre Grigoraș vrea să închidă și gura oamenilor care contestă corectitudinea echipei sale în duelurile din Liga I.
"E normal să fiu supărat pentru că am luat gol în ultima fază a meciului. Diferența uriașă de bugete, de lot și de tot ce vreți nu s-a văzut în teren. Ă‚mi pare rău pentru suporteri că am făcut egal. Din păcate lipsa de experiență a jucătorilor noștri care au tratat cu superficialitate unele faze, a făcut să pierdem două puncte. Poate le-a fost teamă să mai obțină un nou succes important. Oamenii care aruncă cu noroi în munca mea sunt retardați. Să le stea în gât cuvintele pe care le spun ei. Oamenii acre vorbesc că am stat nu știu cum cu Dinamo, le dau eu motiv să vorbească: a fost blat cu Timișoara", a spus Petre Grigoraș la televiziunea gazetei.
Oțelul a terminat la egalitate, 2-2, cu FC Timișoara. Gălățenii au condus cu 2-1 până în minutul 93, când Bucur a adus egalarea pentru bănățeni.