IMAGINEA ZILEI | A făcut tripla cu Steaua, a antrenat-o pe Espanyol, iar acum a intrat „pe bune” într-o misiune. „Ca Will Smith și Tommy Lee Jones”

IMAGINEA ZILEI | A făcut tripla cu Steaua, a antrenat-o pe Espanyol, iar acum a intrat "pe bune" într-o misiune. "Ca Will Smith și Tommy Lee Jones"

Ionuț Lupescu (49 de ani) fructifică fiecare zi pentru a intra în contact cu oamenii de fotbal din toată țara. Aflat în campanie după ce și-a anunțat în urmă cu 10 zile candidatura, Kaiserul a pornit în cursa pentru câștigarea alegerilor de pe 18 aprilie alături de alți foști mari fotbaliști ai naționalei.

Unul dintre oamenii importanți ai naționalei de după Revoluție, Constantin Gâlcă, s-a implicat imediat la auzul veștii că fostul său coleg de la CM 1994 și Euro 1996 va ținti cel mai important fotoliu de la Casa Fotbalului. „Ionuț e cea mai potrivită persoană pentru funcția de președinte la FRF. Am încredere în el, are o experiență enormă, știință și inteligență”, spunea fotbalistul crescut la Progresul, imediat după încheierea evenimentului de la Marriott.

Stabilit în Barcelona, antrenorul care a făcut tripla cu Steaua a plecat în această dimineață într-un turneu prin țară, alături de Ionuț Lupescu, iar momentul a fost imortalizat într-o notă destinsă. „Men in Black? No. Just men on duty”, a scris Lupescu pe pagina sa de facebook.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]