Hermannstadt - Poli Iaşi 0-1! Elevii lui Stoican pleacă cu trei puncte de la Piteşti. Cum arată clasamentul play-out-ului

6 apr 2019 3934 afişări Liga 1

FC Hermannstadt - Poli Iaşi0-1 (Teixeira 56)

• Poli Iaşi: Rusu - Rus, Gardoş, Frăsinescu, Sin - Mihalache, Cioinac, Teixeira - Platini, Burlacu, Sanoh
  • Rezerve: Mino - Gallego, Bosoi, Cristea, Garros, Semedo , Pipos
  • Hermannstadt: Căbuz - Măţel, Pirvulescu, Dâlbea, Stoica, Tătar - Petrescu, Offenbacher, Jazvic - Tsoumou, Blănaru
  • Rezerve: Niga - Niţa, Dumitriu, Acsinte, Pamfile, Antonov, Serediuc

Minutul 90+3: Final de meci la Piteşti! Elevii lui Flavius Stoican câştigă prin golul marcat de Teixeira din penalty şi obţin a doua victorie din acest play-out, după cea cu Dunărea Călăraşi, scor 2-1. Pentru moldovenii urmează duelul de pe teren propriu cu Dinamo, în timp ce Hermannstadt va juca în deplasare, cu FC Botoşani.

• 8. Concordia Chiajna 11p

Minutul 56: GOOOOOL Poli Iaşi! Teixeira înscrie dintr-un penalty obţinut de Sanoh. Căbuz a ghicit colţul dar nu a putut respinge şi tabela de la Piteşti arată 1-0 pentru formaţia antrenată de Flavius Stoican.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 1: Fluier de start!

FC Hermannstadt şi Poli Iaşi joacă în meciul rănitelor, al doilea al zilei din Liga 1 Betano. Echipa lui Vasile Miriuţă n-a câştigat niciun meci în play-out, iar la ultima înfrângere, cu Dinamo, antrenorul a fost extrem de supărat pe elevii săi, pentru greşelile făcute. Nici Poli Iaşi n-o duce mai bine.

Poli Iaşi are o singură victorie în play-out şi caută să iasă din pasa neagră în care a intrat. Înainte de duelul direct, Hermnnstadt ocupă locul de baraj, 12, cu 17 puncte, în timp ce Poli Iaşi se află pe poziţia a 10-a, cu 20 de puncte.

Hermannstadt a câştigat ambele meciuri directe jucate cu Poli Iaşi, cu acelaşi scor, 2-0.