Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Gigi mi-a spus că sunt laș!” EXCLUSIV:** Motivul pentru care Iordănescu jr. a plecat de la Steaua

„Gigi mi-a spus că sunt laș!” EXCLUSIV:** Motivul pentru care Iordănescu jr. a plecat de la Steaua

Antrenorul secund al Stelei, Edi Iordănescu, a demisionat astăzi de la Steaua, alături de Marius Lăcătuș. Fiul lui Anghel Iordănescu a condus echipa roș-albastră de pe bancă la meciul cu Oțelul Galați, în calitate de antrenor principal, revenind apoi la poziția de secund în mandatul "Fiarei". "Am avut o discuție telefonică cu patronul în care l-am anunțat că mă simt și eu responsabil pentru ce s-a întâmplat la Steaua în ultima perioadă și că ar fi bine să mă opresc aici. Muncesc de 8 luni zi de zi la acest club și e normal să am parte de vină. În plus e la fel de normal și corect față de Marius Lăcătuș să fac și eu acest pas", a spus Edi Iordănescu.
"Gigi mi-a spus că sunt laș!" EXCLUSIV:** Motivul pentru care Iordănescu jr. a plecat de la Steaua

Antrenorul secund al Stelei, Edi Iordănescu, a demisionat astăzi
de la Steaua, alături de Marius Lăcătuș. Fiul lui Anghel Iordănescu
a condus echipa roș-albastră de pe bancă la meciul cu Oțelul
Galați, în calitate de antrenor principal, revenind apoi la poziția
de secund în mandatul „Fiarei”.

„Am avut o discuție telefonică cu patronul în care l-am
anunțat că mă simt și eu responsabil pentru ce s-a întâmplat la
Steaua în ultima perioadă și că ar fi bine să mă opresc aici.
Muncesc de 8 luni zi de zi la acest club și e normal să am parte de
vină. În plus e la fel de normal și corect față de Marius Lăcătuș
să fac și eu acest pas
.

Am rămas la Steaua cu sufletul deschis, dovada a fost
refuzul de a pleca cu Hagi în Turcia, dar a venit momentul în care
trebuie să îmi asum și eu responsabilitatea. Nu se poate să fie
doar principalul responsabil iar secundul să meargă mai departe.
Vreau să îmi construiesc o carieră bazată pe anumite principii, pe
care să le respect, iar ca dovadă consider că acest pas este
necesar. Patronul mi-a spus că sunt laș și că vrea să mă mai
gândesc și să vorbim mai târziu, însă sper să mă
înțeleagă”
, a spus Edi Iordănescu în exclusivitate pentru
www.prosport.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]