Gigi le cântă prohodul:** „Într-un an, doi, Dinamo și Rapid vor fi varză!”

Gigi Becali se bucură că Timișoara a primit punctele înapoi, însă nu pentru că ar fi fanul bănățenilor, ci pentru că Dinamo pică pe locul 3 în clasament și va juca doar în Europa League. "Într-un fel mă bucur, dar nu mă bucur pentru Timișoara, ci pentru că se duce Dinamo pe trei. Atâta timp cât vor ține simbolul lor de câine, toată viața numai așa o să se întâmple. O să conducă și apoi iar se duc jos, pentru că așa e dracul de obicei, că ăla e simbol de drac. Dracul te duce, te duce și când îți dă drumul de sus, pac, varză te face! Iar la suporteri dacă nu le vor da câte doi-trei ani de pușcărie, că au motive... Ce cauți să bați jucătorii?! Și Dănciulescu marele apărător... Acum le dau un sfat, doi, trei ani la revedere, să vedeți ce cuminți se vor face. Eu dacă am, am glume cu Borcea, cu Turcu. Borcea n-a răspuns, Turcu, săracul, era distrus, e disperat. Părerea mea e că într-un an, doi, Dinamo și Rapid vor fi varză, terminați", a completat Becali.
Gigi le cântă prohodul:** "Într-un an, doi, Dinamo și Rapid vor fi varză!"

Gigi Becali se bucură că Timișoara a primit punctele înapoi, însă nu pentru că ar fi fanul bănățenilor, ci pentru că Dinamo pică pe locul 3 în clasament și va juca doar în Europa League.

"Într-un fel mă bucur, dar nu mă bucur pentru Timișoara, ci pentru că se duce Dinamo pe trei. Atâta timp cât vor ține simbolul lor de câine, toată viața numai așa o să se întâmple. O să conducă și apoi iar se duc jos, pentru că așa e dracul de obicei, că ăla e simbol de drac. Dracul te duce, te duce și când îți dă drumul de sus, pac, varză te face! Iar la suporteri dacă nu le vor da câte doi-trei ani de pușcărie, că au motive… Ce cauți să bați jucătorii?! Și Dănciulescu marele apărător… Acum le dau un sfat, doi, trei ani la revedere, să vedeți ce cuminți se vor face. Eu dacă am, am glume cu Borcea, cu Turcu. Borcea n-a răspuns, Turcu, săracul, era distrus, e disperat. Părerea mea e că într-un an, doi, Dinamo și Rapid vor fi varză, terminați", a declarat Gigi Becali.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]