Gigi Becali nu s-a mai putut stăpâni! Finanţatorul l-a atacat pe Mihai Teja. Mesajul care îi dă fiori reci antrenorului

Luni, 08:58 3824 afişări Liga 1

Gigi Becali a trecut de la criticile pentru jucători la criticile pentru antrenor. Mihai Teja nu a fost iertat, după ce FCSB a remizat în Gruia cu CFR Cluj, scor 0-0, ratând şansa de a egala în clasament liderul campionatului.

Finanţatorul FCSB a început prin a demonta declaraţia lui Mihai Teja, care i-a felicitat pe jucători pentru atitudinea avută. Apoi, finanţatorul a mers mai departe şi a luat în calcul ipoteza conform căreia fotbaliştii nu sunt bine antrenaţi: ”Spunea Teja că am avut atitudine. Unde? Eu n-am văzut aşa ceva. Cum să câştigi, dacă nu ai un corner într-o repriză? Cum să poţi să câştigi aşa un meci? Au avut ei. Nu poţi să câştigi aşa! Dacă nu ai un corner, înseamnă că nu joci. Am fost adormiţi, fără curaj! Eu cred că n-au curaj sau nu sunt bine antrenaţi. Nu pot să-mi dau seama. Am auzit de la Teixeira că au avut obiectivul să nu ia gol. Dar eu nu ştiu ce le-a zis Teja. E posibil să le fi zis să nu luăm gol, ca să mai fim în cărţi. E posibil să fie tactica bună. Nu ştiu. Vom vedea dacă a fost tactica bună la final. E posibil să fi greşit eu şi Teja să aibă dreptate”, a declarat finanţatorul FCSB, la DigiSport.

Teja a recunoscut că CFR e o echipă greu de învins: "Se putea mai mult. Ne doream să câştigăm, am venit să câştigăm, dar îmi felicit jucătorii pentru atitudine. Am jucat totuşi în deplasare, contra unei echipe care nu riscă nimic, şi s-a terminat la egalitate. Nu neapărat că n-am vrut să riscăm, am schimbat ofensiv cât am putut.

Nu s-au creat foarte multe ocazii. CFR e o echipă foarte bine organizată, nu-ţi lasă spaţii. Băieţii au simţit că pot mai mult, dar asta este. Eu cred că putem să câştigăm în ultima etapă, mai ales dacă vom juca cu titlul pe masă. Suporterii au fost şi astăzi alături de noi şi le mulţumim. Ne-am dorit să câştigăm, dar nu e uşor să câştigi contra CFR-ului. În prima repriză am controlat jocul în totalitate. Cei de la CFR nu ne-au lăsat spaţii, ştiam că aşteaptă fazele fixe. În repriza a doua n-am reuşit să facem mai mult. Nu se schimbă nimic, mai sunt cinci etape", a declarat antrenorul vicecampioanei, la finalul remizei din Gruia.