11 mar 2019 3208 afişări Comentează şi tu Liga 1
FC Botoşani - Concordia 0-0. Ilfovenii obţin un punct mare. Cum arată subsolul clasamentului IONUT TABULTOC / MEDIAFAX FOTO

FC Botoşani - Concordia Chiajna 0-0

Stadion: Municipal (Botoşani)
Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti). Asistenţi: Daniel Mitruţi (Craiova) şi Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe)

Botoşani: Pap - Dumitraşs, Miron, Burcă, Soiledis - Fulop (Oaidă 86), J. Rodriguez, Fabbrinis (Karaboue 83) - Golofcas, M. Roman, Ongenda (L. Buş 74)
Rezerve: Fraisl - Patache, Chindriş, E. Papa, Oaidă
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - J. Meira, Marcs, Cadamuro, Fotas (A. Stănică 90+2)- R. Grădinarus, Albus, Gorobsovs, M. Cristescu - Moussa, Alexe
Rezerve: Greab - Bawab, Nivaldo, P. Ivanovici, Stănică, Bărboianu
Antrenor: Adrian Falub

Minutul 90+4: Fluier final. FC Botoşani şi Concordia Chiajna remizează, scor 0-0. Ilfovenii ajung la zece puncte, dar rămân în subsolul clasamentului. Dunărea Călăraşi se află pe locul 13, cu 12 lungimi, iar FC Voluntari ocupă locul de baraj, cu 14 puncte. În etapa următoare, Concordia primeşte vizita Hermannstadt-ului, într-un meci de şase puncte.

Minutul 46: S-a reluat partida.

IONUT TABULTOC / MEDIAFAX FOTO

Minutul 45:+1: Pauză la Botoşani. Rîmniceanu a intervenit salvator în faţa lui Golofca, iar tabela a rămas intactă.

Minutul 1: Start la Botoşani! Ilfovenii sunt obligaţi să obţină măcar un punct, altfel situaţia lor se complică şi mai tare.