Fără „câini” în deplasări

„Vom trimite o sesizare către UEFA, în care vom scrie că Dinamo nu sprijină acțiunile fanilor săi la meciurile de afară, în cupele europene", spunea Cristi Borcea, sub influența incidentelor provocate de fani la partida cu NEC. Scandalul a luat proporții în ultimele zile, cu acuzații grave de fiecare parte. „Sunteți huligani și mercenari!", au strigat acționarii. „Vă folosiți de noi, să scuzați rezultatul din Olanda", au replicat ultrașii.
Fără "câini" în deplasări

„Vom trimite o sesizare către UEFA, în care vom scrie că Dinamo nu sprijină acțiunile fanilor săi la meciurile de afară, în cupele europene“, spunea Cristi Borcea, sub influența incidentelor provocate de fani la partida cu NEC.
Scandalul a luat proporții în ultimele zile, cu acuzații grave de fiecare parte. „Sunteți huligani și mercenari!”, au strigat acționarii. „Vă folosiți de noi, să scuzați rezultatul din Olanda”, au replicat ultrașii.

Șefii s-au dezis total de „câinii” din peluză și doresc să ia o măsură fără precedent: să îngreuneze prezența suporterilor și la meciurile din Liga I. „Nu‑i putem împiedica să meargă la meciurile din deplasare, dar putem să nu mai cerem bilete.

Astfel, vor fi nevoiți să-și cumpere tichete de la casele stadionului”, a spus președintele CA, Nicolae Badea.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]