Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » EXCLUSIV Tentativă de corupere a jucătorilor** lui Dinamo înainte de derby!

EXCLUSIV Tentativă de corupere a jucătorilor** lui Dinamo înainte de derby!

Meciul Dinamo - Steaua de diseară stă pe un butoi cu pulbere. După cum ProSport a anunțat, Cristian Borcea a fost aseară în cantonamentul lui Dinamo. Se pare că motivul vizitei are legătură cu declarația dată de Cornel Dinu aseară la Telesport, în care legenda dinamovistă acuză o tentativă de corupere a jucătorilor lui Cornel Țălnar. "Băieții ăștia de la Steaua nu se amestecă decât dubios.Steaua nu joacă corect acest meci. Țălnar e săracu mut la Săftica - nu știe cum să joace- ce să joace și pe cine să conteze.A fost o incercare de corupere la jucatori!", a tunat Cornel Dinu aseară la Fabrica. După ce Cornel Dinu a făcut aceste declarații, ProSport vă prezintă firul evenimentelor. Astfel, un om de afaceri din provincie i-a propus lui Ad. Cristea suma de 100.000 de euro pentru a se da la o parte. Această informație i-a fost transmisă lui Cristi Borcea, chiar de jucătorul în cauză. Acesta a mers aseară în cantonament si a discutat cu jucătorii, amenințându-i: "Nimeni nu face nimic! Am încredere în voi, cine pune botu' va plăti scump!", ar fi tunat oficialul dinamovist.
EXCLUSIV Tentativă de corupere a jucătorilor** lui Dinamo înainte de derby!

Meciul Dinamo – Steaua de diseară stă pe un butoi cu pulbere.
După cum ProSport a anunțat, Cristian Borcea a fost aseară în
cantonamentul lui Dinamo. Se pare că motivul vizitei are legătură
cu declarația dată de Cornel Dinu aseară la Telesport, în care
legenda dinamovistă acuză o tentativă de corupere a jucătorilor lui
Cornel Țălnar.

Băieții ăștia de la Steaua nu se amestecă decât
dubios.Steaua nu joacă corect acest meci. Țălnar e săracu mut la
Săftica – nu știe cum să joace- ce să joace și pe cine să conteze.A
fost o incercare de corupere la
jucatori
!„, a tunat Cornel Dinu aseară la
Fabrica.

După ce Cornel Dinu a făcut aceste declarații, ProSport vă
prezintă firul evenimentelor. Astfel, un om de afaceri din
provincie i-a propus lui Ad. Cristea suma de 100.000 de euro pentru
a se da la o parte. Această informație i-a fost transmisă lui
Cristi Borcea, chiar de jucătorul în cauză. Acesta a mers aseară în
cantonament si a discutat cu jucătorii, amenințându-i:
Nimeni nu face nimic! Am încredere în voi, cine pune botu’
va plăti scump
!”, ar fi tunat oficialul dinamovist.

N-ar
fi prima oară

Dinamo s-a mai temut odată de „influența” clubului patronat de
Gigi Becali, la meciul de pomină tot din Ștefan cel Mare, când
Dinamo a învins Steaua cu 2-1și titlul a plecat în Gruia. Atunci,
Cristi Borcea a adus un preot în vestiar, punându-i pe jucători să
jure pe Biblie că nu vor face lucruri necurate. Steaua ar fi avut
nevoie de un rezultat de egalitate pentru a lua titlul de
campioană.

Dinamo
acuză diversiuni

Într-un comunicat de presă postat pe siteul clubului, FC Dinamo
acuză faptul că se încearcă destabilizarea atmosferei prin
diversiuni și îi asigură pe fani că jucătorii vor da totul pentru a
câștiga meciul cu Steaua.

Steaua
neagă

Într-un comunicat oficial, Steaua a negat că ar fi intenționat
să „convingă” vreun dinamovist să nu-și apere corect șansele.
Conducerea Stelei consideră că aceste afirmații fac parte din
pregătirile pentru meci.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]