Edi Iordănescu a prevăzut derularea meciului dintre FCSB și FC Argeș: „Ne-a zis că vom câștiga partida în repriza a doua” + Anunțul roș-albaștrilor: „Ne întoarcem în Ghencea”

Redactor:
Gabi Marin
  • Publicat:

Valentin Gheorghe, unul dintre cei doi marcatori ai celor de la FCSB, a vorbit la finalul meciului câștigat cu FC Argeș, scor 2-1, despre partida cu piteștenii și susține că antrenorul Edward Iordănescu a prevăzut desfășurarea partidei.

„Suntem fericiți. Ne-a fost greu în perioada asta, a trebuit să stăm închiși în cameră. Nu doresc nimănui să treacă prin ce am trecut noi. Am făcut 3 sprinturi și deja ne sufocasem. E greu să fim atâta vreme departe de echipă. Chiar vorbeam cu colegii despre treaba asta. Am mai dat vreo două goluri cu capul, nu e important cine a dat golurile. Ne-a zis Mister azi că vom câștiga meciul în a doua repriză. Că vom intra foarte bine în repriza secundă”, a declarat Vali Gheorghe.

„Eu n-am fost infectat cu virusul, am avut probleme cu glezna, dar mă bucur că am reușit să joc azi. Mă bucur pentru cele trei puncte, e un moment greu pentru noi pentru că am avut jucătorii în izolare. Ne vom întoarce pe Arena Națională sau în Ghencea. Ne-a fost foarte greu în această perioadă. Chiar glumeam între noi și spuneam că suntem Oltchim, echipă de handbal, pentru că eram puțini la antrenament.

Era normal să suferim din punct de vedere fizic, nu mai jucasem de două săptămâni. Contează și jucătorii de pe bancă foarte mult. Nu contează cum încep meciul, contează cum îl termini, asta e vorba domnului Hagi” – Florin Tănase

Edi Iordănescu, trei schimbări de geniu!

Edi Iordănescu a reușit să-l surprindă pe Andrei Prepeliță cu cele trei schimbări realizatea în minutul 59, când i-a trimis în teren pe Vali Gheorghe, Octavian Popescu și Vali Crețu. Primii doi au marcat, iar Crețu a dat centrarea decisivă la golul victoriei înscris de Gheorghe.