Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „E prea bun!” Jucătorul de la FCSB care i-a luat ochii lui Mihai Stoica și care va fi titular în noul sezon

„E prea bun!” Jucătorul de la FCSB care i-a luat ochii lui Mihai Stoica și care va fi titular în noul sezon

„E prea bun!” Jucătorul de la FCSB care i-a luat ochii lui Mihai Stoica și care va fi titular în noul sezon
Mihai Stoica asteapta inceperea meciului de fotbal dintre Romania U21 - Irlanda de Nord U21, din preliminariile EURO 2021, disputat pe stadionul Anghel Iordanescu din Voluntari, luni, 14 octombrie 2019. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Mihai Stoica (57 de ani) a rămas impresionat de calitățile lui Malcom Edjouma (25 de ani), astfel că francezul are deja pregătit tricoul de titular la FCSB.

Gigi Becali l-a adus în iarnă pe Malcom Edjouma de la FC Botoșani, fiind încântat de disponibilitatea la efort a fotbalistului și de faptul că acesta acoperă tot terenul și iese cu mingea la picior din propria jumătate. Francezul a intrat bine la FCSB, dar prestațiile lui de la antrenamente sunt cele care îl propulsează în echipa de start a lui Toni Petrea.

Managerul general Mihai Stoica spune că Edjouma nu va lipsi din primul „11” chiar dacă acest lucru presupune schimbarea sistemului de joc.

Mihai Stoica îi garantează locul de titular lui Malcom Edjouma

Managerul Mihai Stoica spune că Malcom Edjouma va juca din primul minut pentru FCSB deoarece a demonstrat la antrenamente că este un jucător indispensabil pentru Toni Petrea.

„Ce văd acum este că un jucător adus în iarnă şi care n-a intrat rău, dar care la un moment dat pierduse echipa în sistemul 4-3-3, e vorba de Edjouma, care arată excepţional.

Dacă arată aşa, iar Şut arată şi el foarte bine, nu cred că ne vom permite luxul ăsta, cred că vom juca cu ambii titulari.

Să schimbăm sistemul în principiu, da. E foarte bine să avem două sisteme. Arată prea bine, chiar prea bine!

Dacă îi ai pe toţi, cineva va sta şi nu va fi Olaru care va sta şi nici Octavian. Olaru poate să joace şi dreapta, orice.

Noi am tras concluziile pripit după un meci în care am vrut să-l folosim acolo, cu Craiova la Bucureşti. Dar, e jucător prea bun”, a declarat Mihai Stoica, potrivit Orange Sport.

Parteneri
SURPRIZĂ URIAȘĂ! Trump nu va fi prezent la primul meci al SUA la Cupa Mondială
Mediafax
După Simona Halep și 'Regele mezelurilor', alte 4 vedete românești au fost surprinse la Mykonos
Cancan.ro
Decizia controversată care a stârnit furie într-o stațiune celebră din Italia: „Cine n-are copii sau peste 65 de ani, stă la soare”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată și unde trăiește Alina Vidican, fosta soție a lui Cristi Borcea, la 10 ani de la divorț! Operațiile estetice au schimbat-o radical. S-a căsătorit și duce o viață de lux
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – Măi Bulă, soțul meu se întoarce într–o oră!
Râzi cu lacrimi
Care este cea mai veche limbă încă vorbită în zilele noastre?
Descopera.ro
Simona Halep și ,,Regele mezelurilor'', escapadă romantică la Mykonos. Fosta campioană și milionarul nu se mai ascund! Nu le stă rău deloc!
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Erdogan, apel disperat către Nicușor Dan: „Trebuie neapărat să facem asta!”
Promotor.ro