Dunărea - Concordia 2-1. Echipa lui Dan Alexa câştigă cu un gol marcat în ultimul minut

10 feb 2019 4011 afişări Liga 1

Dunărea - Concordia 2-1 (Honciu 35, Ammari 90+4 / Guessan 25)

Echipele de start:

• Dunărea: Calancea - Dobrosavlevici, Luchin, Mendy - Vlădoiu, Bourceanu (Munteanu 76), Honciu, Ammari - Souda (Henderson 83) - Mediop, Keyta (Benzar 55)
  • Rezerve: Popa - Ben Djemia, Henderson, D. Benzar, Simion, I. Stoica, V. Munteanu
  • Concordia: Greab - Meira, Marc, Cadamuro - Grădinaru, Albu, Gorobsov, N. Fota - Guessan (Ivanovici 90+1) - Măzărache (Bawab 66), M. Alexe (Iloki 46)
  • Rezerve: Caparco - Bărboianu, Iloki, A. Radu, T. Bawab, P. Ivanovici, Nivaldo

Minutul 90+4: Final de meci! Dunărea se impune la limită, iar Concordia poate să cadă pe ultimul loc în Liga 1 Betano dacă FC Voluntari nu va pierde împotriva celor de la FC Botoşani.

Minutul 90+4: GOOOOL Dunărea Călăraşi! Ammari primeşte o minge la marginea careului şi trage puternic din prima, pe jos, fără nicio şansă pentru Guessan!

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+1: Final de primă repriză!

Minutul 35: GOOOOOL Dunărea! Greab încearcă să reţină o minge venită din corner, dar o scapă direct în piciorul lui Honciu, care nu iartă de pe linia porţii.

Minutul 25: GOOOOOL Concordia Chiajna! Guessan transformă o lovitură de la 11 metri, obţinută de ilfoveni în urma unui henţ în careu comis de Alexandru Bourceanu.

Minutul 1: Fluier de start!

11:30 Avem echipele de start! Marius Alexe, în premieră titular la Concordia, după ce a semnat cu ilfovenii.

După ce au pus punct seriei de şase înfrângeri consecutive în campionat, după remiza cu FCSB, scor 1-1, Dunărea Călăraşi primeşte vizita celor de la Concordia Chiajna, echipă care s-a întărit în compartimentul ofensiv prin aducerea lui Marius Alexe, fostul atacant al lui Dinamo. Echipa antrenată de Adrian Falub a pierdut la limită prima partidă din 2019, scor 1-0 împotriva celor de la FC Botoşani, unicul gol al meciului fiind înscris de italianul Diego Fabbrini. În cazul unui succes, echipa lui Dan Alexa va face 21 de puncte şi se va îndepărta de Chiajna, ocupanta ultimului loc retrogradabil. FC Voluntari este pe ultimul loc, cu 16 puncte, dar cu un meci mai puţin, cel de pe terenul lui FC Botoşani.