Dunărea Călăraşi - CFR 0-0. Debut trist pentru Conceicao! Echipa lui Alexa putea da lovitura în start, însă campioana a ratat din toate poziţiile!

• Rezerve: Vâtcă - Peteleu, Males, Lang, Hoban, Mailat, Păun

Minutul 90+3: Final de meci la Călăraşi! Debutul lui Toni Conceicao, stricat de nou promovata lui Dan Alexa!

Minutul 82: Ţucudean ratează şi el! Mailat, proaspăt intrat în locul lui Deac, are o incursiune bună în dreapta, intră în careu şi întoarce mingea în spate, în centrul careului, de unde Ţucudean reia cu latul, tare, peste poarta lui Straton!

Minutul 63: Ocazie mare pentru CFR! Omrani scoate din joc prin dribling doi adversari, trage din careu, însă Straton respinge cu un reflex de zile mari!

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45+1: Final de primă repriză!

Minutul 9: CFR vine cu o replică! Ciprian Deac execută o lovitură liberă de la 25 de metri, mingea trece de puţin pe lângă poarta lui Straton.

Minutul 5: Ce şansă mare pentru Dunărea Călăraşi! Missi Mezu ratează execuţia din şapte metri, după ce a primit o pasă ideală de la Kanda, după o cursă a acestuia pe partea stângă.

Minutul 1: A început meciul!

Meciul cu Dunărea e primul pentru Toni Conceicao din postura de antrenor al ardelenilor, portughezul începând acum al treilea mandat pe banca clujenilor. Adversarul nu e unul facil, trupa din Călăraşi reuşind să debuteze în prima ligă cu un succes în faţa echipei lui Hagi, Viitorul, 1-0.

Dunărea şi CFR se vor lupta în premieră, iar Dan Alexa are o revanşă de luat. El s-a mai confruntat de două ori cu echipa din Cluj, în campionat, şi de fiecare dată a fost învins, indiferent că a stat pe banca lui ACS Poli Timişoara sau a celor de la ASA Târgu Mureş.