Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Dinamo începe sezonul cu stadionul plin!** CS Severin a pus în vânzare 15.800 de bilete, care sunt aproape epuizate

Dinamo începe sezonul cu stadionul plin!** CS Severin a pus în vânzare 15.800 de bilete, care sunt aproape epuizate

Interes mare la meciul de debut al Severinului în Liga I. Ținând cont și de numele adversarului, mehedințenii s-au înghesuit să cumpere bilete la partida cu Dinamo București, programată vineri, de la ora 20:20, pe Stadionul „Municipal". „S-au vândut peste 60 la sută din numărul total de bilete. La tribuna 0 deja s-au epuizat. Fiind un meci de risc maxim, nu puteam tipări 18.800 de bilete, cât este capacitatea stadionului pe scaune", a dezvăluit vicepreședintele clubului severinean, Felix Nuhaiu.
Dinamo începe sezonul cu stadionul plin!** CS Severin a pus în vânzare 15.800 de bilete, care sunt aproape epuizate

Interes mare la meciul de debut al Severinului în Liga I. Ținând cont și de numele adversarului, mehedințenii s-au înghesuit să cumpere bilete la partida cu Dinamo București, programată vineri, de la ora 20:20, pe Stadionul „Municipal”. „S-au vândut peste 60 la sută din numărul total de bilete. La tribuna 0 deja s-au epuizat. Fiind un meci de risc maxim, nu puteam tipări 18.800 de bilete, cât este capacitatea stadionului pe scaune”, a dezvăluit vicepreședintele clubului severinean, Felix Nuhaiu.

Organizatorii au vândut și 350 de abonamente. „Cererea e mare și cred că vor fi vândute toate biletele până la ora meciului”, a afirmat și viceprimarul Marius Screciu.

Și spectatorii severineni sunt optimiști și cred că favoriții vor debuta cu dreptul în Liga I. „Batem cu 2-0 pe Dinamo”, au spus cei mai optimiști dintre fanii olteni.

Prețul biletelor la meciul cu Dinamo e la fel ca pentru următoarele partide pe care CS turnu Severin la dispută în Liga I: 5 lei (peluze), 10 lei (tribuna 2), 15 lei (tribuna 1), 20 lei (tribuna 0) și 100 lei (tribuna oficială).

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]