Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Dinamo a avut penalty neacordat în prima repriză a meciului cu CFR Cluj

Dinamo a avut penalty neacordat în prima repriză a meciului cu CFR Cluj

În minutul 27 al partidei CFR Cluj - Dinamo, la scorul de 1-0 pentru ardeleni, arbitrul Adrian Cojocaru a fost în prim-plan după ce i-a privat pe bucureșteni de o lovitură de la 11 metri.
Dinamo a avut penalty neacordat în prima repriză a meciului cu CFR Cluj

În minutul 27 al partidei CFR ClujDinamo, la scorul de 1-0 pentru ardeleni, arbitrul Adrian Cojocaru a fost în prim-plan după ce i-a privat pe bucureșteni de o lovitură de la 11 metri.

Cosmin Matei a preluat destul de larg în careul lui Felgueiras, însă chiar și așa a reușit să îi ia fața lui Djokovic, iar apoi a căzut în suprafața de pedeapsă după contactul cu mijlocașul croat. Centralul Cojocaru a lăsat jocul să continue, spre disperarea dinamoviștilor, care solicitau cu insistență penalty.

Reluările TV, în special cea din spatele porții clujene, au demonstrat că Matei a fost agățat de Djokovic, iar decizia corectă pe care ar fi trebuit s-o ia Adrian Cojocaru era lovitură de la 11 metri pentru Dinamo.

sursa foto: captura DigiSport

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]