Giovanni Becali dezvăluie cum l-a pierdut Craiova pe Octavian Popescu + Anunț despre varianta unui transfer extraordinar al mijlocașului: „M-au sunat de la Manchester City, să mă întrebe de el”

Bogdan Savin
Giovanni Becali dezvăluie cum l-a pierdut Craiova pe Octavian Popescu + Anunț despre varianta unui transfer extraordinar al mijlocașului: „M-au sunat de la Manchester City, să mă întrebe de el”
Octavian Popescu transfer manchester city

Giovanni Becali, 68 de ani, a intervenit în conflictul dintre patronul celor de la Craiova, Mihai Rotaru, și fostul tehnician din Bănie, Victor Pițurcă. Miza: cedarea lui Octavian Popescu la FCSB. În plus, ex-impresarul a anunțat că există cluburi uriașe, precum Manchester City, care s-au interesat de Popescu.

Giovanni Becali a precizat ce salariu avea Popescu la Craiova, 600 de lei lunar, și că directorul lui Manchester City, Txiki Begiristain, l-a sunat să-l întrebe despre mijlocașul de 18 ani echipei patronate de Gigi Becali.

Pițurcă a negat implicarea în mutarea lui Popescu de la Craiova la FCSB, considerându-l singurul vinovat pe Mihai Rotaru.

Giovanni Becali dezvăluie cum l-a pierdut Craiova pe Octavian Popescu

„L-am semnat pe Octavian Popescu înainte să vină Pițurcă la Craiova. Pițurcă mi-a zis că vrea să-l ia la prima echipă și mi-a spus că e un jucător foarte talentat și de viitor. Nu avea salariu 1.000 de lei, avea 600 de lei la Craiova, iar eu am propus 500 de dolari. Dar mi s-a spus că ei au o grilă, altă politică. I-am respectat și ați văzut, jucătorul a ajuns la FCSB” a declarat Giovanni Becali la Sport Total FM, cel care recent anunța și salariul lui Octavian Popescu la FCSB.

Anunț despre varianta unui transfer extraordinar al lui Octavian Popescu: „M-au sunat de la Manchester City, să mă întrebe de el”

M-a sunat Txiki Begiristain, de la Manchester City, să mă întrebe: Giovanni, Octavian e nepotul lui Gica Popescu…Ce e cu el? I-am spus că Popescu e un nume folosit de sute de mii de români. Iar Txiki mi-a spus: Da, dar Becali e unul singur. Popescu să aibă răbdare, să câștige campionatul cu FCSB, să-i ducă în grupa de Champions League, apoi vorbiți cu Gigi Becali, că el face prețul” a mai spus Ioan Becali pentru sursa citată.

Victor Pițurcă l-a atacat pe Mihai Rotaru pentru cedarea lui Octavian Popescu la FCSB: „Un mincinos, l-am făcut mincinos pe declarația aia cum că Octavian Popescu a plecat de la Craiova din cauza mea. Păi, nu ți-e rușine? Că aș fi vrut să-l prezint fraților Becali, să semneze… Dar nu a fost așa!”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]