Cu el se „bate” Benzar pentru un transfer stelar! Căpitanul Viitorului, pe urmele lui Hagi

Romario Benzar ar putea prinde transferul mult dorit în străinătate în această vară, după
Cu el se "bate" Benzar pentru un transfer stelar! Căpitanul Viitorului, pe urmele lui Hagi

Romario Benzar ar putea prinde transferul mult dorit în străinătate în această vară, după un an în care a ajutat-o pe Viitorul să cucerească primul titlu din istorie din postură de căpitan al echipei.

Fundașul dreapta de 25 de ani este dorit de mai multe formații din Turcia. Inițial s-a scris despre Fenerbahce și Trabzonspor, însă se pare că pe listă s-a înscris și cea mai titrată echipă a Turciei, Galatasaray.

Turcii notează că formația unde Gheorghe Hagi a scris istorie încearcă să-și acopere postul de fundaș dreapta și că negociază în acest sens cu francezul Sebastien Corchia, de la Lille, fiind însă interesată și de Benzar.

Conform sporx.com, Galata a făcut deja o ofertă pentru Corchia (26 de ani), jucător care a evoluat în toate cele 38 de meciuri disputate de Lille în Ligue 1 în sezonul recent încheiat. Corchia e însă cotat la 7,5 milioane de euro, iar Benzar ar putea reprezenta o soluție mult mai accesibilă pentru fosta formație a lui Gheorghe Hagi.

Cotat de Transfermarkt.de la 1,6 milioane de euro, Benzar s-a format la academia Hagi, fiind promovat la prima echipă în 2010.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]