Copos:** „Tudor a stricat meciul! E un rezultat extraordinar în aceste condiții, Răzvan e un mare antrenor!”

Rapid a scos un egal în derby-ul cu Steaua, după ce a jucat în ultimul sfert de oră cu un om mai puțin. George Copos nu este de acord cu câteva din deciziile lui Alexandru Tudor, dar se consideră mulțumit de rezultat în aceste condiții și îl laudă pe Răzvan Lucescu.
Copos:** "Tudor a stricat meciul! E un rezultat extraordinar în aceste condiții, Răzvan e un mare antrenor!"

Rapid a scos un egal în derby-ul cu Steaua, după ce a jucat în ultimul sfert de oră cu un om mai puțin. George Copos nu este de acord cu câteva din deciziile lui Alexandru Tudor, dar se consideră mulțumit de rezultat în aceste condiții și îl laudă pe Răzvan Lucescu.

„Dacă luați în considerare că am jucat în 8 oameni o bună bucată de timp, e un rezultat extraordinar. Îmi pare rău să o spun, dar cred că și Tudor a stricat meciul. E un arbitru corect, dar a exagerat. În primul rând nu cred că trebuia să-l elimine pe Alexa. Trebuia să-l elimine pe Prepeliță și să-i dea galben lui Coman. E vorba de un derby și deciziile lui Tudor au fost exagerate.

Am văzut derby-uri în străinătate și niciodată nu lași o echipă în 8 oameni. La Ezequias a fost roșu corect. A fost prea multă nervozitate. Am jucat și cu Dinamo în 9 oameni, cu Steaua acum în 8, nu e prea confortabil. Așteptăm să vină pauza de iarnă, până atunci nu vor fi modificări. E un 0-0 care demonstrează că Răzvan e un mare antrenor. Puteam să câștigăm chiar și în 8 oameni, Steaua era o echipă de bătut clar.”, a declarat George Copos la Dolce Sport.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]