Concordia - Gaz Metan 0-0. Greab, erou într-o partidă dominată de elevii lui Teja. Chiajna nu a avut niciun şut pe poartă

Minutul 90+3: Final de meci la Chiajna!

Minutul 62: Ocazie Gaz Metan! Ely Fernandes loveşte cu capul, iar Greab are o nouă intervenţie salvatoare.

Minutul 51: Ocazie Gaz Metan! Ivanov şutează, dar Greab are o paradă impresionantă.

Minutul 46: S-a reluat partida!

Minutul 45+2: Finalul primei reprize!

Minutul 16: Chamed trage de la distanţă, din lovitură liberă, mult pe lângă poarta lui Greab.

Minutul 1: A început meciul!

Concordia Chiajna are o perioadă bună după numirea lui Dorinel Munteanu în funcţia de principal. Este neânvinsă pe teren propriu în ultimele etape, astfel că a urcat până pe locul 10 al Ligii 1, cu 15 puncte, la unul avans de zona roşie. În prima etapă a returului, Concordia întâlneşte revelaţia campionatului, Gaz Metan Mediaş. Elevii antrenaţi de Mihai Teja se situează pe locul 5, cu 21 de puncte şi devin o candidată serioasă pentru clasarea în primele 6, pentru accederea în play-off-ul campionatului.

Oaspeţii pornesc cu prima şansă, după ce în turul campionatului s-au impus cu 2-1 pe teren propriu, prin reuşitele lui Chamed şi Fortes.În privinţa confruntărilor directe, medieşenii sunt de asemenea în avantaj. În ultimele 10 confruntări au câştigat 5, în timp ce Chiajna s-a impus de două ori.