Concordia - Astra 0-2! Un penalty ratat, trei bare, o eliminare şi numeroase faze SPECTACULOASE! REZUMATUL VIDEO

15 mar 2013 4123 afişări Liga 1

*Oaspeţii au câştigat în faţa Chiajnei, 2-0, după o evoluţiile foarte bune ale lui Tembo şi Distefano

Niţă a revenit în poarta Chiajnei, a apărat un penalty, iar apoi a scăpat mingea din mână la o fază în care ghionea a fost eliminat pentru henţ în careu

Concordia nu a câştigat niciun meci în returul campionatului, iar o nouă înfrângere ar fi a adus formaţia ilfoveană în hora retrogradării. Partida a început cu ilfovenii în atac, dar cea mai mare ocazie a primei reprize a avut-o japonezul Seto. În minutul 42, mijlocaşul asiatic a ratat din şapte metri, o situaţie foarte bună. Şi a fost cam tot pentru 45 de minute cu puţin fotbal şi cu mult

frig.

În partea a doua, elevii lui Sinescu au jucat altceva şi încă primele zece minute au reuşit să rezolve meciul. Fatai a ratat un penalty obţinut de de Distefano (48), iar şase minute mai târziu Ghionea a făcut un henţ în careu, iar Tembo nu l-a mai iertat pe Niţă, portarul care a scăpat mingea din mână la faza respectivă. Găman (65) a dublat avantajul oaspeţilor şi astfel, giurgiuvenii continuă să se menţină pe poziţia secundă a Ligii I. De partea cealaltă, echipa lui Ilie Stan a intrat în hora retrogradării.