CFR - Dunărea 0-0! Ultimul meci al lui Dan Alexa la Călăraşi. Oaspeţii au avut un gol anulat în prelungirile partidei

Minutul 90+5! Final!

Minutul 90+2 Honciu înscrie, dar Mediop pasase prea târziu, iar tuşierul a semnalizat poziţia neregulamentară.

Minutul 81 Culio şutează, de la mare distanţă, direct în braţele lui Straton.

Minutul 68 Mailat şutează în braţele lui Straton.

Minutul 65 Bourceanu şutează, de la 30 de metri, mult pe lângă poarta lui Arlauskis.

Minutul 61 Omrani ratează singur cu Straton, iar mingea e scoasă din careu de fundaşii oaspeţilor.

Minutul 47 Incredibil! Mediop e lăsat singur, la 8 metri de poarta adversă, faţă în faţă cu Arlauskis, dar şutul atacantului e bocat de Manea.

Minutul 46 S-a reluat partida din Gruia!

Minutul 45+2 Finalul primei reprize!

Minutul 45+2 Ţucudean trage din apropiere, iar şutul atacantului e scos din faţa porţii de Bourceanu.

Minutul 23 CFR se apropie de poartă din ce în ce mai mult. Deac a tras destul de slab din interiorul careului, iar Straton a reţinut.

Minutul 20 Păun trece pe lângă deschiderea scorului, după ce a şutat puţin pe lângă, din interiorul careului. Pasa a venit în urma unei combinaţii între Deac şi Culio.

Minutul 1 A început partida din Gruia!

CFR Cluj şi Dunărea Călăraşi se întâlnesc în etapa cu numărul 15 în Gruia, întâlnirea care poate însemna ultimul meci al lui Dan Alexa la echipa nou-promovată. ProSport a scris în exclusivitate că Alexa e aproape să preia o altă echipă din Liga 1 Betano!

CFR încearcă să lege a cincea victorie consecutivă, iar moralul e cu atât mai bun cu cât campionii României vin după victoria la scor de la Botoşani, scor 5-1. Totuşi, în faţă stă Dunărea Călăraşi, o echipă foarte bine pusă în teren de Dan Alexa, care ocupă locul 10 în campionat, cu 16 puncte.