Campioni și în amicale. CFR Cluj a terminat en-fanfare cantonamentul din Antalya, cu o victorie categorică

• Publicat:
  • Actualizat:

CFR Cluj a învins Trencin, scor 4-2, în ultimul amical al iernii. Campioana en-titre și liderul la zi al Ligii 1 Betano a încheiat așadar fără înfrângere stagiul de pregătire din Antalya.

Golgheterul CFR-ului, George Țucudean, a deschis scorul după doar nouă minute de joc. Ironizat de colegi după meciul cu Ludogoreț, pentru că n-a mai înscris de ceva timp, Billel Omrani a majorat avantajul în partida cu Trencin, reușind să înscrie în minutul 31, dintr-o lovitură de pedeapsă. Ciprian Deac a dus scorul la 3-0, în finalul primei reprize.

Slovacii au redus din diferență în debutul părții secunde, prin Roguljic. Culio a refăcut diferența de trei goluri după doar câteva minute. Claudiu Petrila s-a distrat cu apărarea adversă, a obținut o lovitură de pedeapsă, iar Culio a transformat pentru 4-1. S-a terminat 4-2, după ce Umeh a punctat pentru Trencin, în minutul 70.

Antonio Conceicao a început cu următoarea formulă: Arlauskis – Manea, Lang, Vinicius, Camora – Djokovic, Bordeianu, Deac – A. Păun, Țucudean, Omrani. După pauză au mai intrat Andrei Mureșan, Peteleu, Culio, Ioniță, Costache, Petrila, Hoban, Males, George Ganea, Potra și Ionuț Rus. Ultimul este singurul jucător adus de CFR în această iarnă. Ionuț Rus este un portar în vârstă de 19 ani, adus de la Lazio.