Campioni şi în amicale. CFR Cluj a terminat en-fanfare cantonamentul din Antalya, cu o victorie categorică

25 ian 2019 2354 afişări Liga 1

CFR Cluj a învins Trencin, scor 4-2, în ultimul amical al iernii. Campioana en-titre şi liderul la zi al Ligii 1 Betano a încheiat aşadar fără înfrângere stagiul de pregătire din Antalya.

Golgheterul CFR-ului, George Ţucudean, a deschis scorul după doar nouă minute de joc. Ironizat de colegi după meciul cu Ludogoreţ, pentru că n-a mai înscris de ceva timp, Billel Omrani a majorat avantajul în partida cu Trencin, reuşind să înscrie în minutul 31, dintr-o lovitură de pedeapsă. Ciprian Deac a dus scorul la 3-0, în finalul primei reprize.

Slovacii au redus din diferenţă în debutul părţii secunde, prin Roguljic. Culio a refăcut diferenţa de trei goluri după doar câteva minute. Claudiu Petrila s-a distrat cu apărarea adversă, a obţinut o lovitură de pedeapsă, iar Culio a transformat pentru 4-1. S-a terminat 4-2, după ce Umeh a punctat pentru Trencin, în minutul 70.

Antonio Conceicao a început cu următoarea formulă: Arlauskis - Manea, Lang, Vinicius, Camora - Djokovic, Bordeianu, Deac - A. Păun, Ţucudean, Omrani. După pauză au mai intrat Andrei Mureşan, Peteleu, Culio, Ioniţă, Costache, Petrila, Hoban, Males, George Ganea, Potra şi Ionuţ Rus. Ultimul este singurul jucător adus de CFR în această iarnă. Ionuţ Rus este un portar în vârstă de 19 ani, adus de la Lazio.