Bergodi pune tunurile pe jucătorii săi după eşecul drastic cu Gaz Metan: "Dacă joci cu aşa atitudine, nu ajungi departe"

19 aug 2019 1677 afişări Liga 1

Cristiano Bergodi, antrenorul lui FC Voluntari, a declarat luni, în urma partidei dintre FC Voluntari şi Gaz Metan Mediaş, din a şasea etapă a Ligii 1, încheiată cu scorul de 0-3, că este dezamăgit de prestaţia echipei pregătite de el.

”N-a fost un meci reuşit. Ne doream să câştigăm, dar nu s-a întâmplat. Au fost mai buni decât noi, simplu. Când joci cu atitudine, cum au jucat ei în prima repriză, e normal că nu poţi câştiga în faţa lor. Am jucat după 15-20 minute din repriza a doua, am avut două ocazii pentru a reveni în joc, dar nu s-a întâmplat nimic. În ansamblu, zic eu că au jucat mai bine. Mergem înainte şi gata”, a spus Bergodi, pentru DigiSport.

”Nu avem o forţă mentală în toată echipa. Ne-a mulţumit meciul cu FCSB, unul bun, şi s-a întâmplat asta. În acest moment avem şi probleme de lot, dar nu vreau să dau vina pe asta. În prima repriză, dacă joci cu aşa atitudine, nu ajungi departe. Ei au fost mai buni din toate punctele de vedere. Când ne dau un gol aşa uşor, cu fundaşul lateral, asta înseamnă că nu ai atitudine. Urmează Viitorul, Craiova şi după CFR, sunt meciuri grele, dar nu am frică de nimic. A fost un meci care nu ne-a reuşit şi asta am vorbit deja la pauză. Eram un pic supărat, dar asta e”, a mai adăugat antrenorul lui FC Voluntari.

FC Voluntari se va înfrunta, în următoarea etapă a Ligii 1, cu FC Viitorul.