Bergodi îi laudă pe elevii săi după înfrângerea cu Craiova: ”Nu am ce să le reproşez. Sunt un pic dezamăgit”

30 aug 2019 728 afişări Liga 1

Antrenorul celor de la FC Voluntari, Cristiano Bergodi, a vorbit la finalul meciului pierdut de echipa sa, FC Voluntari, cu 2-1 în faţa celor de la U Craiova. Ilfovenii au condus cu 1-0, dar trupa lui Corneliu Papură a revenit în partea secundă şi a plecat cu toate cele trei puncte de pe stadionul ”Anghel Iordănescu”.

”Cred că s-a rupt meciul când a ieşit Ricardinho la pauză. Acolo a trebuit să improvizez. Ion Gheorghe a jucat anul trecut câteodată acolo. Ne-au dat gol după zece minute, am rămas şi în zece şi am jucat, ne-am apărat. Băieţilor nu pot să le reproşez nimic, puteam să facem şi un meci egal. A apărat bine Rîmniceanu, sunt un pic dezamăgit, băieţii au arătat atitudine şi nu e uşor să joci împotriva Craiovei. Nu e uşor să joci în zece oameni 35 de minute. Nu vorbesc niciodată de arbitru şi nici acum nu vorbesc, lăsăm acest lucru şi vorbim numai de fotbal”, a spus Bergodi, la finalul partidei.

FC Voluntari rămâne pe locul 13 în Liga 1, cu cinci puncte, la un punct deasupra celor de la FCSB. De asemenea, ilfovenii au cel mai mic golaveraj din campionat, cu şase goluri marcate şi 16 primite.

• Pentru elevii lui Bergodi urmează duelul cu campioana CFR Cluj, programat pe 13 septembrie, după meciurile echipei naţionale cu Spania şi Malta.