Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Becali i-a testat limitele lui Borcea: „S-a supărat, dar îi trece!”** Ce meci devine noul „Derby de România” după retragerea lui „Shakira”

Becali i-a testat limitele lui Borcea: „S-a supărat, dar îi trece!”** Ce meci devine noul „Derby de România” după retragerea lui „Shakira”

Gigi Becali s-a transformat în aceste zile într-un adevărat purtător de cuvânt pentru Cristi Borcea. După ce a dezvăluit în premieră intenția finului său de a organiza luni o conferință de presă prin care să își oficializeze despărțirea de Dinamo, patronul stelist spune că momentul este unul trist și pentru el, în condițiile în care își va pierde unul dintre adversarii care îl motivau să investească în fotbal. "Cristi s-a supărat pe mine că am făcut public faptul că va pleca, dar îi trece repede. Nu poți fi supărat pe naș prea mult timp. Duelurile cu Dinamo nu vor mai fi așa spectaculoase, pentru că una e să te bați cu Borcea și alta e să te bați cu Săvulescu. Badea e prea cuminte, cu el nu te bați. E ceva cu fotbalul ăsta, că eu mă bat cu Porumboiu, nu cu Vaslui. Eu mă bat cu Copos, nu cu Rapid. Singura echipă din România cu care mă bat acum e Vaslui. Dinamo a întărit adversarul cu Niculae, Rapidul cu Coman, exact posturile pe care ei erau deficitari. Eu nu aș face așa ceva, de aia l-am luat și pe Nikolic de la Timișoara ca să nu-l cumpere Rapid, de aia îl voiam și pe Wesley, ca să slăbesc Vasluiul", a spus Becali la Sport.ro.
Becali i-a testat limitele lui Borcea: "S-a supărat, dar îi trece!"** Ce meci devine noul "Derby de România" după retragerea lui "Shakira"

Gigi Becali s-a transformat în aceste zile într-un adevărat purtător de cuvânt pentru Cristi Borcea. După ce a dezvăluit în premieră intenția finului său de a organiza luni o conferință de presă prin care să își oficializeze despărțirea de Dinamo, patronul stelist spune că momentul este unul trist și pentru el, în condițiile în care își va pierde unul dintre adversarii care îl motivau să investească în fotbal.

„Cristi s-a supărat pe mine că am făcut public faptul că va pleca, dar îi trece repede. Nu poți fi supărat pe naș prea mult timp. Duelurile cu Dinamo nu vor mai fi așa spectaculoase, pentru că una e să te bați cu Borcea și alta e să te bați cu Săvulescu. Badea e prea cuminte, cu el nu te bați. E ceva cu fotbalul ăsta, că eu mă bat cu Porumboiu, nu cu Vaslui. Eu mă bat cu Copos, nu cu Rapid. Singura echipă din România cu care mă bat acum e Vaslui. Dinamo a întărit adversarul cu Niculae, Rapidul cu Coman, exact posturile pe care ei erau deficitari. Eu nu aș face așa ceva, de aia l-am luat și pe Nikolic de la Timișoara ca să nu-l cumpere Rapid, de aia îl voiam și pe Wesley, ca să slăbesc Vasluiul”, a spus Becali la Sport.ro.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
PERCHEZIȚII în Germania pentru biletele la Campionatul European de Fotbal din 2024! Mii de bilete la prețuri preferențiale
Mediafax
A confundat BAC-ul cu NUBA! Cum s-a putut îmbrăca un elev din Mehedinți la Bacalaureat depășește orice imaginație
Cancan.ro
Experiența unei americance în Europa pe timp de caniculă: „Afară nu este chiar atât de rău”. Care este, de fapt, marea problemă
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Ți-o mai amintești pe Cristiana Răduță? Artista care cânta piesa Amor, Amor este complet transformată. Cum arată la 48 de ani
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă: - Vreau să te cer de nevastă cu inelul bunicii!
Râzi cu lacrimi
În care religie nu ai voie să mănânci cartofi?
Descopera.ro
George Radu și-a PRESIMȚIT moartea. Ce le-a spus luptătorul RXF apropiaților, cu puțin timp înainte de tragedie
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Exemplarele fizice de GTA VI nu vor putea fi activate în România?
Go4Games
Ți-a căzut un copac pe mașină sau a fost inundată la furtunile din 2026? Ce asigurare plătește pagubele
Promotor.ro