Becali a lămurit de ce i-a transferat FCSB pe Stan și Roman: „Dacă nici cu toți căpitanii din România la un loc nu iau campionatul, cu cine-l mai câștig?” + L-a făcut praf pe Tănase. „Fuge de minge”

Gigi Becali a explicat de ce FCSB, vicecampioana Ligii 1 Betano, i-a achiziționat pe Alexandru Stan de la Astra Giurgiu și pe Mihai Roman de la FC Botoșani. Patronul roș-albaștrilor l-a "înțepat" și pe actualul lider al echipei, Florin Tănase.
Bogdan Savin
Becali a lămurit de ce i-a transferat FCSB pe Stan și Roman: "Dacă nici cu toți căpitanii din România la un loc nu iau campionatul, cu cine-l mai câștig?" + L-a făcut praf pe Tănase. "Fuge de minge"

Gigi Becali a explicat de ce FCSB, vicecampioana Ligii 1 Betano, i-a achiziționat pe Alexandru Stan de la Astra Giurgiu și pe Mihai Roman de la FC Botoșani. Patronul roș-albaștrilor l-a „înțepat” și pe actualul lider al echipei, Florin Tănase.

„Roman e jucătorul pe care l-am plăcut de zece ani. Și acum un an, am vorbit și cu Iftime și cu el, el că nu vreau… Acum am vorbit cu el și cu Iftime și am zis: ‘Dacă mă calific, vii?” L-am convins până la urmă și a venit. Dacă eu am luat toți căpitanii din România, dacă nici căpitanii din România cu toți la un loc nu câștigi campionatul, cu cine-l mai câștigi?

Am luat toți căpitanii României. Am luat doi căpitani, unul din play-off, de la Astra, și celălalt la mustață de play-off, de la Botoșani”, a spus Becali la Pro X.

Acesta a anunțat că Florin Tănase nu are calități pentru a fi căpitan al FCSB-ului: „Este căpitan, dar nu are calități de căpitan. Fugea de minge. Ă‚la nu este căpitan. Poate cel mai mult din echipa asta pe Tănase îl iubesc, dar nu este căpitan. Are calități, are calitate mare, dar ca să fii căpitan trebuie să ai bărbăție. El nu are bărbăție. Cum e Pintilii de exemplu, nu contează cine e în fața lui, joacă la fel”.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Fenomen SPECTACULOS astăzi! Eclipsa de Soare poate fi observată din România. Care sunt cele mai bune locuri
Mediafax
Anna și pensionarul MApN s-au autodenunțat. Gestul de pe Transfăgărășan e pistol cu apă. Iubirea lor a trecut granița (și nu doar o dată)!
Cancan.ro
Ambasada Rusiei la București, sfidare la adresa dovezilor MAE privind dronele doborâte: „Ni s-a arătat polistiren”
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cum arăta Denise Rifai înainte de a cunoaște celebritatea. Imagini rare cu prezentatoarea tv! Tatăl arab îi restricționa anumite lucruri
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – Ieri m-am jucat cu soția de-a doctorița și pacientul!
Râzi cu lacrimi
Furnicile lucrează mai bine în grupuri mari, au aflat oamenii de știință
Descopera.ro
Cine este Anna și cum l-a 'smintit' pe pensionarul MApN care i-a scris numele pe stâncă. Povestea 'interzisă' care se ascunde în spatele graffitiului de pe Transfăgărășan
Cancan.ro
ProTV vs. Antena 1! Vedetele care au trădat şi s-au mutat de la un post la altul după ce au cunoscut celebritatea
Ciao.ro
Pisicile războinice cuceresc acest joc
Go4Games
Dacia Sandero Hybrid 155 poate fi comandată în România. Cât costă rivalul lui BYD Dolphin G DM-i
Promotor.ro