Au scăzut turațiile în al doilea meci al zilei. FC Viitorul a remizat cu Aluminij, după victoria cu selecționata jucătorilor liberi de contract

FC Viitorul, campioana României, a remizat, joi, scor 2-2, într-un meci de pregătire disputat împotriva formației NK Aluminij, al doilea amical al zilei și al treilea de verificare din cadrul stagiului de pregătire din Slovenia.

După victoria repurtată dimineață contra unei selecționate slovene a jucătorilor liberi de contract (scor 6-0), FC Viitorul a susținjut, joi după-amiază, al treilea meci de verificare din cadrul stagiului de pregătire din Slovenia. George Țucudean, cu o „dublă”, în minutele 35 și 61, respectiv Francesco Tahiraj, în minutul 34, și Ibrahim Mensah, în minutul 45+1, au înscris golurile partidei.

Au evoluat pentru FC Viitorul: Rîmniceanu (61 Tordai) – Rădoi (67 Ghiță), Hodorogea (76 Dumitraș), Boli (76 Țîru), Ganea (35 Vînă) – Roșu (67 Dumitrescu), Mladen (76 Iacob), Purece (67 Chițu) – Cicâldău (76 Panait), Țucudean, Morar (46 Nedelcu).

FC Viitorul a mai jucat meciuri amicale cu Inter Baku (1-2), FK Zira (2-1) și NK Celje (3-2) și mai are de jucat cu FK Krasnodar (2 iulie) și ȚSKA Moscova (5 iulie).

Publicat: 29 06. 2017, 22:29
Actualizat: 29 06. 2017, 22:30