Astra Giurgiu - FC Voluntari 0-0. Ocazii mari ratate în prima repriză

1 sep 2018 2327 afişări Comentează şi tu Liga 1

Astra - FC Voluntari 0-0

Meciul din etapa a 7-a a Ligii 1 Betano dintre Astra Giurgiu şi FC Voluntari se joacă sâmbătă, de la ora 18:30, şi e în direct la Digi Sport, Telekom Sport, Look TV, dar şi în format live text pe www.prosport.ro.

Astra: Iliev - Belu, Bejan, Erico, Radunovic - Mrzljak, Biceanu - Balaure, Roşu, Llullaku -  Alibec
FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Hodorogea, Balaur, Vlad - Răuţă, Laidouni - Ciucur, Belhameur, Căpăţînă - Tudorie

Minutul 90+3 Final Astra - Voluntari 0-0.

Minutul 46 Începutul reprizei secunde.

Minutul 45+1 Pauză.

Minutul 37 Căpăţână ratează singur cu Iliev, după ce a fost găsit ideal în careul advers.

Minutul 35 Balaure trage mult peste poarta lui Vâtcă, după ce Hodorogea a luftat la centrarea lui Cestor.

Minutul 1 A început partida de la Giurgiu, pe un teren care arată destul de rău.

Astra şi FC Voluntari s-au mai întâlnit de şase ori în Liga 1, fiecare având câte două victorii, în rest fiind remize. Acum, gazdele sunt favorite, mai ales că-l pot folosi pe Alibec, revenit după o suspendare, iar ilfovenii sunt pe ultimul loc în Liga 1 şi au cea mai slabă apărare, cu 16 goluri primite.

"O echipă neînvinsă, cu jucători foarte buni în componenţă şi cu un antrenor tânăr, care doreşte performanţă”, a spus Dinu Todoran, antrenorul celor de la Voluntari, înaintea meciului.