Astra - FC Botoşani 1-1. Costel Enache nu şi-a putut învinge foştii elevi la Giurgiu

3 dec 2018 2704 afişări Comentează şi tu Liga 1

Astra - FC Botoşani 1-1 (Belu 74 / Burcă 55)

Echipele de stat:

Astra: Lazar - Belu, Bejan, Cestor, Radunovic - Biceanu (Moise 56), Mrzljak, N. Roşu - Butean, Alibec, Llullaku (Buş 60)
Rezerve: M. Santos, V. Gheorghe, Koukou, L. Buş, Crişan, Begue, Moise
FC Botoşani: Pap - Patache, Miron, Burcă,  Dumitraş - E. Papa, Fulop (Târsă 83) - Golofca (Chitoşcă 85), Ongenda, Fabbrini - M. Roman (Chindriş 90)
Rezerve: Fraisl - Chindriş, Soiledis, Târsă, Chitoşcă, Corban, Trujic

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 74: GOOOL Astra! Claudiu Belu egalează după ce a reluat în poartă o minge respinsă greşit de Pap.

Minutul 55: GOOOL FC Botoşani! Ongenda centrează din corner iar Burcă reia cu capul direct în plasa porţii lui Lazar. La acest scor, moldovenii urcă pe locul şapte, cu 22 de puncte, la două distanţă de Sepsi.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 10: Ocazie mare pentru Alibec! Şeptar giurgiuvenilor primeşte mingea la marginea careului şi trage din prima, cu efect, dar peste poarta lui Pap.

Minutul 1: Fluier de start!

19:25 Avem echipele de start!

Costel Enache poate obţine prima victorie în calitate de antrenor al Astrei chiar împotriva celor de la FC Botoşani, fosta sa echipă, pe care a pregătit-o timp de un an şi şase luni. Giurgiuvenii nu trec prin cea mai bună formă din acest sezon, având patru înfrângeri în ultimele patru partide de Liga 1 Betano, dar o victorie îi poate aduce pe aceştia la un singur punct de Sepsi, echipa de pe locul şase, ultimul ce asigură prezenţa în play-off.

De partea cealaltă, Liviu Ciobotariu a debutat cu o victorie importantă pe banca moldovenilor, scor 2-1 împotriva celor de la U Craiova. FC Botoşani nu a mai pierdut un meci în deplasare în campionat de la mijlocul lunii septembrie, pe terenul Dunării Călăraşi, scor 3-2.