28 apr 2019 5175 afişări Liga 1
"Aşa e în România!" Motivul pentru care Denis Alibec s-a supărat după meciul cu FCSB + ce a răspuns când a fost întrebat despre viitoarea campioană ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Denis Alibec nu a reuşit să-şi învingă fosta echipă, pe Arena Naţională, iar FCSB s-a impus cu 1-0 în faţa Astrei, datorită golului marcat în minutul 55 de Florin Tănase. La finalul partidei, atacantul a recunoscut că e deranjat de afirmaţiile celor de la CFR, care susţin că Astra nu joacă la capacitate maximă meciurile cu FCSB. De asemenea, vedeta Astrei nu are o favorită la câştigarea titlului.

Astra a pierdut din nou în faţa FCSB, scor 1-0 pe Arena Naţională, după ce Florin Tănase a avut o execuţie frumoasă în minutul 55. Denis Alibec a venit dezamăgit la reacţiile de după meci, a recunoscut că nu-l interesează cine va obţine titlul, dar a avut şi un mesaj de transmis campioanei.

"Părerea mea e că nu meritam să pierdem acest meci, chiar dacă nu am făcut un meci bun, dar asta e viaţa. Dacă Steaua ne bate e calculat, dacă ne bat ei (n.r. - CFR Cluj)... aşa e în România. Ne-am dorit şi noi mai mult, am vrut o vacanţă de Paşti cât mai frumoasă, dar atât s-a putut. Ne facem jocul, nu vrem să încurcăm pe nimeni. Nu mă interesează cine ia titlul, mi-e indiferent. Ce a fost aici a fost, a fost o perioadă frumoasă, nu ţin ură", a declarat fostul atacant al vicecampioanei, la TelekomSport.