Adio griji pentru Grig! Pandurii Târgu Jiu - Victoria Brăneşti 4-2

10 apr 2011 1855 afişări Comentează şi tu Liga 1
Adio griji pentru Grig! Pandurii Târgu Jiu - Victoria Brăneşti 4-2 Pandurii Târgu Jiu - Victoria Brăneşti 4-2 7 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/8144292/3/z9k6229.jpg

"Pandurii" s-au distanţat de retrogradare, după 4-2 cu VictoriaBrăneşti.

Gorjenii s-au văzut în avantaj încă din startul jocului, după cearbitrul Florin Marcu a simţit nevoia să se implice. A dictat unpenalty hilar, la o fază în care poate doar vântul l-a trântit încareu pe Stromajer, iar Vranjes a deschis balul. Grigoraş şi ai săinu aveau însă nevoie de ajutor. Pentru că, incapabili să riposteze,elevii lui Ilie Stan au căzut definitiv după pauză.

Cel care a dublat avantajul a fost Nistor, noua "stea" a"pandurilor", Stromajer a punctat şi el la capătul unei fazecomice, iar cireaşa de pe tort a pus-o nou-intratul Băcilă. Cusacii în căruţă, gazdele au luat piciorul de pe acceleraţie,permiţându-le oaspeţilor să mai limiteze proporţiile dezastrului.Oprea şi Olariu, la primul gol din acţiune în Liga I (restul de optfiind din penalty-uri), au înschis tabela în prelungiri.