ACS Poli - CFR Cluj 2-2. Scenariu incredibil la Timişoara: CFR a egalat în 10 oameni! Camora şi Petrucci au marcat în minutele 90+1, respectiv 90+4

13 mar 2016 12737 afişări Comentează şi tu Liga 1
 ACS Poli  - CFR Cluj 2-2. Scenariu incredibil la Timişoara: CFR a egalat în 10 oameni! Camora şi Petrucci au marcat în minutele 90+1, respectiv 90+4

ACS Poli Timişoara - CFR Cluj 2-2 (Ov. Popescu 10, Zicu pen. 43 / Camora 90+1, Petrucci 90+4)

Echipele de start:

ACS Poli: Strauss - Belu,   Torres, Scutaru (Jenkins 75),   D. Popescu - Llorente, Melinte - O. Popescu (Pisas 79), Hernandez (Doman 83), Zicu - Elek
CFR: T. Marc -   Dani Coelho,   A. Mureşan,   L. Goian, Camora -   Gomelt (Bud 46), Petrucci - Jakolis, Ruiz (Larie 61),   Al. Păun (Nouvier 46)- Cristian Lopez

Minutul 94: GOOOOL CFR! Petrucci egalează la ultima fază a meciului.

Minutul 90: GOL CFR! Camora reduce diferenţa, iar oaspeţii au câteva minute la dispoziţie pentru a încerca egalarea.

Minutul 43: GOL POLI! Dani Coelho îl trânteşte în careu pe Elek, gazdele primesc lovitură de la 11 metri, iar Ianis Zicu transformă fără emoţii.

Minutul 10: GOL POLI! Ovidiu Popescu deschide scorul, după o centrare foarte bună a lui Robert Elek şi o reluare din interiorul careului, care-l lasă fără replică pe Traian Marc.

ACS Poli Timişoară - CFR Cluj este prima partidă a zilei, confruntarea din play-out fiind programată să se dispute cu începere de la ora 18:00.

Bănăţenii sunt neînvinşi în ultimele două etape, în timă ce echipa lui Conceicao a câştigat ultimele trei confruntări fără a primi gol.

În sezonul regulat CFR Cluj a câştigat ambele meciuri.