A venit decizia Comisiei de Disciplină. Cât va absenta Moruţan după intrarea asupra lui Marius Constantin

5 dec 2018 2665 afişări Comentează şi tu Liga 1

A venit verdictul Comisiei de Disciplină din cadrul FRF pentru eliminarea lui Olimpiu Moruţan (19 ani) din meciul cu Gaz Metan Mediaş, terminat cu victoria FCSB-ului, scor 2-1.

După intrarea asupra lui Marius Constantin, tânărul mijlocaş al vicecampioanei României a fost suspendat pentru două etape, astfel că va rata meciurile cu Sepsi (deplasare) şi Viitorul (acasă). De asemenea, bulgarul celor de la Gaz Metan, Antoni Ivanov, a fost suspendat o singură partidă după ce a încasat două galbene în prima repriză a jocului.

Moruţan a fost introdus de Nicolae Dică în minutul 65 al partidei de la Piteşti, în locul lui Mihai Roman, dar a fost eliminat patru minute mai târziu, după ce l-a călcat pe gelznă pe Marius Constantin.