”Hai, Messi!” Alint special din partea lui Uhrin pentru un jucător de bază de la Dinamo, înainte de deby-ul cu FCSB | VIDEO

Liga 1
”Hai, Messi!” Alint special din partea lui Uhrin pentru un jucător de bază de la Dinamo, înainte de deby-ul cu FCSB | VIDEO

Dusan Uhrin are numeroase probleme de lot înainte de derby-ul Dinamo – FCSB. Skovasja și Mihai Popescu sunt suspendați, iar Perovic se află pe lista accidentărilor, printre Montini și Neicuțescu. Cehul a fost optimist la conferința de presă susțintă sâmbătă și a spus că se așteaptă la victorie.

Uhrin își pune bazele în italianul Diego Fabbrini. Fabbrini (29 de ani), ajuns la Dinamo la în vara trecută, și-a arătat calitățile tehnice în tricoul dinamovist în startul sezonului, dar nu a reușit să marcheze.

El va fi titular în derby-ul de duminică, cu FCSB, dar acest lucru nu-l sperie pe Gigi Becali, jucător pe care a vrut să-l aducă la FCSB în trecut.

La unul dintre antrenamentele de dinainte de meci, Uhrin l-a alintat ”Messi” pe italian: Hai, Messi”. În acele momente, italianul încerca să-i impresioneze pe colegii săi cu câteva artificii tehnice.

LIVE BLOG | Dinamo – FCSB, ora 20:00

Dinamo  – FCSB se joacă duminică, 16 februarie, ora 20:00, în etapa 25 a Ligii 1. Derby-ul e în direct la Digi Sport, Telekom Sport, Look Plus și în format live blog pe www.prosport.ro.

Dinamo: Piscitelli – Kostrna, Puljic, Grigore, Sin – Mrzliak, Filip – Moldoveanu, Fabbrini, Sorescu – Perovic

FCSB: Bălgrădean – Crețu, Cristea, Planic, Soiledis – Tănase, Filip, Olaru – Man, Moruțan, Coman

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]