Constantin Nica este istorie pentru Dinamo! Fundașul s-a despărțit de „câini” chiar înaintea marelui derby cu FCSB, care va fi Live Video Online pe prosport.ro, duminică, de la ora 20:00.
Iuliu Mureșan a anunțat că apărătorul a plecat deja din „Ștefan cel Mare” și, cel mai probabil, va ajunge la un club din străinătate.
În ultimii ani, câteva accidentări i-au întrerupt ritmul fundașului apreciat în mod special de Dario Bonetti, iar acum Nica este în poate cel mai dificil moment al carierei.
Iuliu Mureșan a anunțat despărțirea de Constantin Nica, fotbalist care nu avea nicio șansă să evolueze nici sub comanda lui Flavius Stoican.
„Este adevărat. În această seară am reziliat contractul cu Nica. A fost o despărţire amiabilă. Mi-a spus că ar avea ceva din străinătate, însă nu am intrat în detalii”, a spus Iuliu Mureşan, conform Fanatik.
În locul lui Nica, Dinamo se va baza pe Marius Tomozei. Adus de la UTA, fundașul a fost lăudat și de Dinu Gheorghe.
Considerat o mare speranță a fotbalului românesc, Constantin Nica a început fotbalul la Dinamo, iar în mai 2012 a făcut pasul către echipa mare a „câinilor”. După un sezon bun, fundașul dreapta a fost cumpărat de echipa din Serie A, Atalanta. A.
Pe parcursul carierei, fotbalistul cotat de site-urile de specialitate în acest moment la 25.000 de euro a mai jucat pentru Cesena, Avellino, Latina Calcio, Dunărea Călărași, FC Voluntari și Vojvodina.
Fundașul în vârstă de 28 de ani a rămas liber de contract pe 1 iulie 2020, după despărțirea de Vojvodina.
Florin Prunea, fostul portar al Generației de Aur, și Marius Mitran, reputatul jurnalist, sunt în studioul ProSport Live pentru a discuta despre Cupa României, câștigată de Sepsi, despre barajul care poate trimite Dinamo în Liga 2, dar și despre pregătirile pe care FCSB și CFR Cluj le fac deja pentru viitorul sezon.
Introdu cuvântul căutat și apasă ENTER