Încă un punct vulnerabil după eșecul Stelei cu Schalke: „Golurile nemților au venit pe zonă centrală”

Invitat la sport.ro la emisiunea Ora de ProSport, fostul jucător și antrenor al Stelei, Ilie Stan, a comentat evoluția roș-albaștrilor din meciul cu Schalke. Acesta consideră că Szukala este principalul vinovat la primul gol primit de Steaua.
Încă un punct vulnerabil după eșecul Stelei cu Schalke: "Golurile nemților au venit pe zonă centrală"

Invitat la sport.ro la emisiunea Ora de ProSport, fostul jucător și antrenor al Stelei, Ilie Stan, a comentat evoluția roș-albaștrilor din meciul cu Schalke. Acesta consideră că Szukala este principalul vinovat la primul gol primit de Steaua.

„70% este vina lui Szukala, este nepermisă acea distanță dintre cei doi fundași centrali. Lui Tătărușanu nu i-a venit să creadă că Szukala nu a intervenit la minge, a fost sigur că o va respinge”, a declarat Stan.

În legătură cu prestația din teren, Stan a spus că Steaua nu a făcut un joc tactic rău până la primirea golului: „Reghecampf a pregătit până atunci bine jocul, ca atitudine și mișcare în teren. Dar la acest nivel e foarte greu să revii dacă ești condus, dacă nu primeau gol la acea eroare, cred că reușeau să termine la egalitate. Steaua a avut cea mai bună perioadă când pe partea centrală i-a avutpe Ghionea, Goian și în fața lor pe Rădoi și Paraschiv. Acum, pe zona centrală s-au dat golurile lui Schalke”.

Stelistul i-a ținut partea lui Iordănescu și a fost de acord cu unele opinii ale acestuia: „Părerea mea e că orice fost antrenor la Steaua poate să spună ce vrea. Eu când am fost la Steaua am și zis aceste lucruri, că nu mă supăr. Când a jucat naționala, și Reghecampf a fost critic la adresa jocului și poate ar trebui să fie mai cumpătat în declarații.”

Ilie Stan nu este nici el impresionat de Tatu: „Eu nu îl băgam pe Tatu, îl băgam pe Cristea. Stanciu încă nu e jucător pentru 90 de minute, iar presiunea acestor jocuri este prea mare pentru el.”

 

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]