Gigi Becali l-a pus la treabă pe Mihai Pintilii! I-a transmis acestuia ce fotbalist e pe făraș, iar decizia definitivă îi aparține antrenorului: „Faci ce vrei, dar eu i-am dat ultima șansă” | EXCLUSIV

Daniel Vlad
Gigi Becali l-a pus la treabă pe Mihai Pintilii! I-a transmis acestuia ce fotbalist e pe făraș, iar decizia definitivă îi aparține antrenorului: „Faci ce vrei, dar eu i-am dat ultima șansă” | EXCLUSIV
la primul antrenament din noul an al fotbalistilor de la FCSB, desfasurat la baza FCSB din Bucuresti, joi 5 ianuarie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Sorin Șerban a fost fotbalistul pentru care Gigi Becali le-a cerut membrilor staff-ului tehnic de la FCSB o monitorizare suplimentară în cantonamentul din Antalya.

Sorin Șerban și-a jucat ultima șansă la FCSB în cantonamentul din Antalya!

În urmă cu câteva luni, după ce Sorin Șerban apărea în echipa roș-albaștrilor, dar apoi a avut o evoluție slabă în meciul cu U Cluj, Gigi Becali părea că i-a decis soarta fotbalistului în vârstă de 22 de ani.

„E și vina mea, e de fapt cea mai mare a mea că am crezut în Șerban ăsta. Săracul, n-are nimic cu fotbalul… El n-o să aibă ocazia. N-o să mai fie pe teren. Sau Crețu, de exemplu. E greu să mai fie și Crețu pe teren. Sunt Ovidiu Popescu, Radunovic, nu?”, a spus Gigi Becali,

Însă, ProSport a aflat că în urma unor intervenții ai unor apropiați de-ai lui Gigi Becali pe lângă acesta, în cele din urmă patronul celor de la FCSB a fost convins să nu îl dea pe Șerban afară, nu înainte de a-i mai acorda acestuia o ultimă șansă în cantonamentul din Antalya.

Mihai Pintilii l-a monitorizat cu mare atenție pe Șerban, dar nu a fost convins de tânărul jucător

Astfel că, după ce Gigi Becali a fost convins să îi mai dea o ultimă șansă lui Sorin Șerban, jucătorul în vârstă de 22 de ani al roș-albaștrilor a fost luat în cantonamentul din Antalya.

Iar în Turcia, tânărul fundaș stânga al celor de la FCSB a fost monitorizat cu mare atenție de membrii staff-ului tehnic, în special de Mihai Pintilii.

Însă, tânărul jucător al roș-albaștrilor nu l-a convins deloc pe Mihai Pintilii în Antalya, conform unor informații ProSport, mai ales că a și greșit grav la primul gol încasat de FCSB în meciul amical cu Pogon, 0-2. Sorin Șerban fusese trimis pe teren de către Mihai Pintilii din minutul 46 al primei partide amicale. În al doilea meci amical, cel cu Rakow, 1-4 nici nu a mai fost folosit.

Nu mă mai întrebați de Șerban. Ajunge! Să îi spuneți lui Pintilii că e liber să decidă cu el ce vrea. Pe mine nu mă mai interesează. De-aia am hotărât să îl mai vedeți și în Antalya”, le-a spus Gigi Becali oamenilor săi.

Sorin Șerban, 22 de ani, are în acest moment pe transfermarkt o cotă de piață de 150 de mii de euro și este de urmărit care o să fie viitorul său, ținând cont că la FCSB va avea șanse foarte mici să se mai impună.

150 de mii de euro este cota pe transfermarkt a lui Sorin Șerban

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]