Acasa » Fotbal Intern » Gigi Becali, dezvăluiri sfâșietoare din perioada în care a fost închis: „Fetele mele plângeau pe rupte! Îmi era frică să nu moară!” | EXCLUSIV

Gigi Becali, dezvăluiri sfâșietoare din perioada în care a fost închis: „Fetele mele plângeau pe rupte! Îmi era frică să nu moară!” | EXCLUSIV

Cosmin OlteanuDaniel Vlad
Gigi Becali, dezvăluiri sfâșietoare din perioada în care a fost închis: „Fetele mele plângeau pe rupte! Îmi era frică să nu moară!” | EXCLUSIV

Gigi Becali, patronul lui FCSB, a făcut dezvăluiri sfâșietoare, în exclusivitate, pentru ProSport, despre perioada în care a fost condamnat la închisoare, în dosarul „Valiza”.

În iunie 2013, Gigi Becali a fost condamnat la trei ani de închisoare cu executare, pentru dare de mită și pentru fals.

Acesta a fost eliberat condiționat, în aprilie 2015.

Gigi Becali, dezvăluiri sfâșietoare din perioada în care a fost închis

Astăzi, Instanța a admis cererea de reabilitare a lui Gigi Becali. Acesta a dezvăluit faptul că familia sa a suferit enorm, în perioada în care a fost încarcerat, și chiar s-a temut pentru viața mamei sale.

„Nu este vorba că s-a făcut dreptate, dar eu am fost chinuit în pușcărie, deși se spunea de mine că trăiesc ca un VIP acolo. Familia mea a suferit enorm. Mama se terminase de supărare. Îmi era frică atunci să nu moară. Fetele mele plângeau pe rupte, la fel și soția.

Mașina mi-a fost furată, nu am furat și nu am facut schimburile de teren cu japca de la Armată. Am vrut atunci să dau bani ca să se joace fotbal corect, nu pentru «blaturi», de ce a fost trimis Becali în pușcărie? Pentru ce a primit atâția ani? Era Gigi Becali infractorul numărul 1 al României?”, a declarat Gigi Becali, pentru ProSport.

Gigi Becali, răspuns acid pentru George Ogăraru

Gigi Becali a vorbit despre declarațiile dure făcute de George Ogăraru, managerul celor de la CSA Steaua.

„Cu George Ogăraru nu am nimic. Știu că are suflet bun și a făcut și el gesturi de caritate. L-a ajutat mult și pe Neșu, dar nu căuta să provoci scandaluri cu mine și cu Meme. Știi bine în ce scandal ai vrut să îl bagi azi pe Meme, că s-a luat el de singurul fotbalist de culoare de la voi.

Unde ai vrut să duci discuția? Nu e frumos. Da, ai dreptate. Am făcut profit cu tine. Am luat trei milioane de la Ajax, dar ce voiai tu? Să pleci pe trei lei? Adică noi romanii suntem proști, iar olandezii deștepți? Le-am băgat eu mâna cu japca in buzunar celor de la Ajax?”, a spus Gigi Becali, pentru ProSport.

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
Ce arată analizele toxicologice în cazul lui Vlad Verdeș, tânărul care și-a înjunghiat mortal tatăl polițist. Martorii spuneau că e posedat!
Cancan.ro
Momentul incredibil în care un scafandru scapă ca prin minune de o balenă care aproape l-a înghiți
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
Pensii mai mici cu 480 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România afectați și care este condiția
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro