Acasa » Fotbal Intern » Gigi Becali, avertizat după ultima intervenție la FCSB. „El decide până moare, dar poate să ajungă o echipă de pluton!” | EXCLUSIV ProSport LIVE

Gigi Becali, avertizat după ultima intervenție la FCSB. „El decide până moare, dar poate să ajungă o echipă de pluton!” | EXCLUSIV ProSport LIVE

Gigi Becali, avertizat după ultima intervenție la FCSB. „El decide până moare, dar poate să ajungă o echipă de pluton!” | EXCLUSIV ProSport LIVE
George Becali urmareste meciul de fotbal dintre FCSBi si Hajduk Split, din mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Europa, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, joi, 16 august 2018. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Gigi Becali este avertizat de Dinu Gheorghe, fostul președinte al Rapidului, după ultima intervenție la FCSB.

Gigi Becali a ordonat trei schimbări în minutul 30 al meciului UTA Arad – FCSB, scor 1-1, iar la pauză a mai efectuat una, iar latifundiarul din Pipera nu s-a ferit la finalul partidei să recunoască că el decide peste antrenor.

Astfel, Dinu Gheorghe a dorit să îl sfătuiască pe patronul FCSB-ului. Deși a declarat că îl apreciază pe Gigi Becali că a recunoscut că se implică peste Dinu Todoran, fostul președinte din Liga 1 i-a transmis prin intermediul ProSport Live că riscă ca FCSB să devină o echipă de pluton dacă o ține în acest ritm.

Gigi Becali, avertizat după ultima intervenție la FCSB

Mai mult, Dinu Gheorghe a dezvăluit și ce notă i-ar da antrenorului Gigi Becali după primele trei meciuri din sezonul 2021 – 2022 al Ligii 1.

„E de apreciat că a zis că el decide asta. Eu cred că face asta ca să umilească și antrenorul, dar și media. Declarația lui Gigi Becali a fost clară… el decide până moare, dar între timp poate să scadă nivelul și să ajungă o echipă de pluton. Dacă dânsul a hotărât să facă așa…

I-aș da nota 7. Dacă ne gândim că la Botoșani avea 3 puncte dacă nu rata Tănase, acum nu îl are nici pe Darius Olaru, un jucător important”, a spus Dinu Gheorghe pentru ProSport LIVE.

Dinu Gheorghe critică transferurile de la FCSB

Dinu Gheorghe a comentat și în legătură cu transferurile făcute de Gigi Becali în perioada de mercato din această vară și este de părere că latifundiarul din Pipera nu a fost sfătuit bine.

„Eu nu îl înțeleg de ce a fost de acord cu transferurile din această vară. Era clar că nu vor juca la Steaua. Sunt jucători care ajung la FCSB, dar nu au nicio calitate să ajungă acolo”, a mai spus colaboratorul ProSport LIVE.

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
Motivul ULUITOR pentru care Vlad Verdeș și-a ucis tatăl. Ce se află în spatele crimei din Piatra Neamț
Cancan.ro
Nopți albe în nordul Capitalei din cauza avioanelor. CNAB: „Aeroportul Băneasa are program de 24 de ore”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
Ce arată analizele toxicologice în cazul lui Vlad Verdeș, tânărul care și-a înjunghiat mortal tatăl polițist. Martorii spuneau că e posedat!
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro