Florin Bratu, la finalul meciului cu Voluntari: ”Dinamo, faţă de alte echipe...”. Ce spune despre derby-ul cu FCSB: ”Vrem să facem lucruri interesante”

22 iul 2018 4920 afişări Fotbal Intern

Dinamo s-a impus în primul meci din noul sezon al Ligii 1, împotriva celor de la FC Voluntari, scor 2-1. Salomao şi Sorescu au marcat pentru gazde, în timp ce Ricardinho a înscrie pentru ilfoveni. Bratu s-a arătat mulţumit de evoluţia elevilor săi, şi pregăteşte derby-ul cu FCSB în care spune că vrea să facă ”lucruri interesante”.

”Dinamo, faţă de alte echipe, am văzut că are caracter, că revine în joc, ştie să sufere dar să şi marcheze, să închidă jocul. Aşa am văzut eu lucrurile. Cu toate că nu am făcut o primă repriză foarte bună. Mă aşteptam ca echipa să nu aibă prospeţimea necesară. Vă asigur că săptămânile următoare o să vedeţi un alt Dinamo. E importantă victoria cu FCSB pentru liniştea echipei. Ei ştiu ce reprezintă. De mâine începem să pregătim derby-ul pentru că vrem să facem lucruri interesante în acest meci.

Mă bucur pentru Deian. L-am adus de la ASU Poli, e un jucător cu calitate, cu tehnică în regim de viteză. Mai putea înscrie, este un debut fericit pentru el şi îi urez succes. La pauză au înţeles că trebuie să facem mult mai mult. Dacă nu punem în practică ce am învăţat nu putem înscrie”
, a spus Bratu după meciul cu FC Voluntari.