Acasa » Fotbal Intern » FCSB a câștigat fără emoții derby-ul cu Dinamo, dar Mihai Stoica e nemulțumit. „Inadmisibil!”

FCSB a câștigat fără emoții derby-ul cu Dinamo, dar Mihai Stoica e nemulțumit. „Inadmisibil!”

FCSB a câștigat fără emoții derby-ul cu Dinamo, dar Mihai Stoica e nemulțumit. „Inadmisibil!”
Mihai Stoica in meciul de fotbal dintre U Craiova 1948 si FCSB, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, sambata 18 septembrie 2021. © FOTO:Remus Badea/SPORT PICTURES

FCSB a câștigat fără emoții derby-ul cu Dinamo, scor 3-0, în „Ștefan cel Mare”, dar  Mihai Stoica este nemulțumit.

Derby-ul Dinamo – FCSB s-a terminat cu victoria oaspeților, scor 0-3, în etapa 23 din Liga 1, sezonul 2021 – 2022, însă prestația elevilor lui Toni Petrea nu a fost pe placul lui Mihai Stoica, managerul general al vicecampioanei României.

La fel ca și Gigi Becali, Mihai Stoica nu s-a ferit să îi critice pe jucătorii vicecampioanei României pentru ce s-a întâmplat la echipă după golul de 1-0 înscris de Octavian Popescu.

FCSB a câștigat fără emoții derby-ul cu Dinamo, dar Mihai Stoica e nemulțumit

Managerul general al formației patronate de Gigi Becali e nemulțumit de atitudinea elevilor lui Toni Petrea din derby-ul cu Dinamo și a reclamat faptul că vicecampioana României a fost presată de dinamoviști, chiar dacă aceștia erau în inferioritate numerică.

Dinamo a jucat foarte dur, iar noi ne-am cam ferit. Cu excepția lui Oaidă și Olaru, care și-au dat viața pe teren, în rest nu mi-a plăcut cum ne-am prezentat în prima repriză.  E inadmisibil ca Dinamo, în 10 oameni și la 1-0 pentru noi, să aibă 3 cornere!”, a declarat Mihai Stoica la Telekom Sport.

Mihai Stoica: „Deși am avut ocazii, n-am jucat ce trebuie!”

Mihai Stoica a continuat și a explicat și ce l-a deranjat la jocul prestat de către fotbaliștii grupării patronate de Gigi Becali la derby-ul cu Dinamo.

După golul lui Tavi Popescu, nu prea a mai avut istoric meciul. Mai ales de când a intrat Iulian Cristea la mijloc, am avut o altă forță și n-am mai avut probleme. Am terminat bine, dar n-am fost foarte bine. Deși am avut ocazii, n-am jucat ce trebuie”, a mai spus managerul FCSB-ului.

  • 8 puncte are de recuperat FCSB pentru a o ajunge pe CFR Cluj din urmă
  • 2 este locul ocupat de FCSB în clasamentul Ligii 1
Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
Ce arată analizele toxicologice în cazul lui Vlad Verdeș, tânărul care și-a înjunghiat mortal tatăl polițist. Martorii spuneau că e posedat!
Cancan.ro
Momentul incredibil în care un scafandru scapă ca prin minune de o balenă care aproape l-a înghiți
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
Pensii mai mici cu 480 lei, de la 1 ianuarie 2027. Care sunt pensionarii din România afectați și care este condiția
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro